Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Про яке «Диво» мріють православні зірки українського кіно?

Версия для печатиВерсия для печати
15 вересня 2015 | Актуальний коментар

У суботу, 12 вересня, Україна відзначала День українського кіно. Про те, над створенням  якого кінопроекту працюють православні зірки українського кінематографу, вони розповіли в ексклюзивних інтерв’ю.

Дмитро Санін ― український кінооператор.

«Таких проектів, як «Тільки диво, або До кого приходить святий Миколай» мало. Бо мало людей експериментує в жанрі дитячої казки.

Це реальні герої, і потрібно створити світ, в якому вони існують. Проект цікавий тим, що він дає виклик. Потрібно вигадати якусь технологію, щоб втілити всі задуми режисера.

Це гарна, позитивна історія, які у нашому світі мають з’являтися якомога частіше, щоб розбавити те середовище, в якому ми живемо».

***

Ілларія ― українська співачка. У сюжеті використано пісню та виступ в оригінальному аранжуванні Ілларії «Ой ходить сон коло вікон».

«Зараз готується дитячий проект, чудовий проект, кіно, яке називається «Тільки диво, або До кого приходить святий Миколай».

У нас мало знімається кіно для дітей і я дуже щаслива, що людям не байдужа ця тема, що з’являються режисери, які  переймаються дитячим кіно. І буду дуже рада зробити свій музичний, творчий внесок у цей проект».

***

Дмитро Коновалов ― український композитор, автор оригінальної мелодії для кінопроекту «Тільки диво, або До кого приходить святий Миколай». Виконує Національний естрадно-симфонічний оркестр (диригент – Микола Лисенко).

«Захотел написать светлую, приятную музыку, какое-то красивое, волшебное вступление к аранжировке или к эстрадной песне, а закончилось тем, что написал музыку, которая очень близка по звучанию к саундтреку…

Маленькие дети хотят познавать этот мир, видеть его волшебство, его духовность и красоту. Поэтому познавательные и воспитательные сказки будут актуальны и востребованы всегда».

***

Микола Лисенко ― український диригент та композитор, протодиякон Української Православної Церкви. У сюжеті використано оригінальну мелодію для кінопроекту «Тільки Диво, або До кого приходить святий Миколай» у виконанні Національного естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом Миколи Лисенка (композитор ― Дмитро Коновалов).

«Музика в сучасному кіно ― такий самий персонаж, важлива дійова особа, як і сам актор. Музика може дати спрямування будь-якій нашій емоції. Музика ― це та гама почуттів, яка доповнює наш візуальний ряд.

Я в захваті від музики Дмитра Коновалова. Вона дуже візуалізована. Ця музика вже сама як фільм. Я думаю, вона не лише доповнить цю чудову картину, а й відіграватиме в ній одну з головних ролей.

Мені здається, що цей фільм ― це стежиночка, яка веде до храму».

***

Сергій Файфура ― український актор, виконавець ролі Бургомістрового брата-невдахи дядечка Жоржа у кінострічці «Тільки Диво, або До кого приходить святий Миколай».

«Чому це кіно привабливе і цікаве? Тому що відсікається все сумне. І залишається цимус. А це й приваблює. І за нашими молитвами до святого Миколая, про якого і буде історія певною мірою, і нам вдасться зреалізувати ту історію. Я точно в це вірю.

Для людини завжди найцікавішою залишається людина. А в казкових історіях найбільше проявляються людяність, тонкі, тендітні грані у стосунках і спілкуванні».

***

Олена Каретник ― український режисер, яка зняла понад 70 документальних картин. Але найціннішим скарбом вважає проект «Тільки диво», в якому вона виступає автором, режисером та справжнім «локомотивом», який тягне за собою всю групу найдорожчого в Україні кінопроекту.

Про творчість, про справу «свого життя» ― проект «Тільки Диво, або До кого приходить святий Миколай» в ексклюзивному інтерв’ю.

«Мы работаем над фильмом-сказкой «Только чудо, или К кому приходит святой Николай». Это не просто красивая картинка. Это мудрая и поучительная история.

Мы собираемся создавать сказку и очень надеемся, что у нас получится. Несмотря на все коллизии в украинском кино, мы всё-таки сделаем этот фильм.

Почему сказка? Потому что на сегодняшний день у молодого поколения практически нет никакой идеологии: к чему нужно  стремиться, как относиться к родителям?..

Мир сейчас настолько сложен, что детям нужно подать более глубокую информацию, они должны понимать, что такое жизнь и как в этой жизни находить самого себя».

***

Як нам повідомила режисер стрічки Олена Каретник, найголовнішою задумкою фільму стане те, що знімальні декорації не будуть демонтовані, їх переоблаштують таким чином, що в Києві з'явиться Містечко святого Миколая. Там буде музей ― історичний центр святого Миколая та ще багато цікавинок.

Елена Каретник
«Тільки диво»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2577

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар