Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Про витоки Православ’я на Волині – у фактах: на конференцію, присвячену ювілею Хрещення Русі, зібралися священнослужителі, науковці, краєзнавці й освітяни

Версия для печатиВерсия для печати
13 листопада 2013 | Наталія Малімон | Події

1025-річчю Хрещення Київської Русі та тим здобуткам, які воно принесло для нашого народу, присвячено IV науково-практичну конференцію «Історія та сучасність Православ'я на Волині», яка відкрилася урочистою академією в обласному музично-драматичному театрі.

IV науково-практична конференція «Історія та сучасність Православ'я на Волині»

Пізнання Православної віри і милостива Божа підтримка супроводжували Волинську землю на всіх етапах її історичного розвитку. За словами владики Ніфонта, який благословив початок конференції, плин історії іде по милості Божій, Церква продовжує свою спасенну місію, а Господь на кожен етап життя дає своїх людей. Наразі Він поставив нас, зауважив владика, побажавши, аби християнські, євангельські любов і мораль завдяки нинішнім пастирям панували у суспільстві.

В урочистій академії взяли участь голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк, перший заступник луцького міського голови Святослав Кравчук, науковці, краєзнавці, керівники навчальних закладів міста.

Цікавими були доповіді про значення Міланського едикту 313 року та 1150-річчя моравської місії святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, з якими виступили ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Рустік Капауз і проректор семінарії протоієрей Олександр Богданов.

Не можна заперечувати того факту, що древня Волинська земля, особливо західна її частина з Луцьком, певною мірою була причетною до початків християнської віри. Ще з часів перших учителів Лучеськ – як сильне місто – міг приваблювати до себе проповідників Слова Божого. Власне, за свідченнями Нестора Літописця, святий рівноапостольний князь Володимир, заснувавши на Волині місто і давши йому своє ім'я, заснував тут же у 992 (!) році єпископську кафедру. Збудував він і церкву в ім’я Василія Великого та Успіння Пресвятої Богородиці. З цього можна припустити, що межі християнства на Волині були настільки великими, що потребували окремого єпископа.

Цікаво, що до складу Волинської єпархії входили міста Володимир, Лучеськ, Гродно, Брест, Сурож, Шумськ, Кременець, Кобрин, Холм, Грабовець, Турин, Острог, Межибож та інші.

Є прямі і достовірні дані, що наприкінці X ст. православна віра просвітила всю Волинь. А до кінця XI ст. православні храми були вже і у волинських селах, коли на сході Русі мало ще хто був знайомий з новою Божественною вірою.

Згадуючи великі благодіяння та милості, явлені Господом для Волинської землі, учасники конференції мали на меті і слова апостола Павла: «Скиньмо з себе усякий тягар і гріх, який нас обплутує, і з терпінням будемо проходити поприще, яке лежить перед нами – дивлячись на начальника і виконавця віри Ісуса Христа».

Церква нині може підтримати державу (і завжди це робила) у духовному становленні громадян. І ті держави, котрі попирали Бога, були приречені на забуття. «Сьогодні, як ніколи важливо, аби люди жили за принципами Євангелія, за християнськими принципами, аби зусилля влади і духовенства на цьому святому поприщі були об'єднанні, Що, за милістю Божою, і спостерігаємо на Волині», – зазначив у своєму виступі голова Волинської обласної ради Володимир Войтович.

Перед учасниками науково-практичної конференції виступили з прекрасним концертом учні Волинської духовної семінарії та Волинський народний хор.

Потім всі відвідали пересувні фотовиставку православного журналу «Самарянка», котра пропагує сімейні цінності, котрі так необхідні нинішньому суспільству.

Читайте також: Фотовиставка про сімейні цінності відкрилася у Луцьку в День молитви за сиріт

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Рустік Капауз
протоієрей Олександр Богданов
1025-річчя Хрещення Русі
Журнал для жінок «Самарянка»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2391

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар