Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Про те, що може завадити наданню Україні автокефалії — о. Георгій Коваленко в ефірі Українського радіо + ВІДЕО

Версия для печатиВерсия для печати
14 вересня 2018 | Інтерв’ю

Про «Надання Україні автокефалії та що може цьому завадити» розповіли в ефірі Українського радіо в програмі «Сьогодні. Вдень» заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Віктор Єленський та ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості отець Георгій Коваленко.

У студії вони відповідали, зокрема, на питання про вірогідність розколу між Москвою і Константинополем, про політичний відтінок  надання Україні автокефалії, про повноваження екзархів, яких направив до України Патріарх Варфоломій, про подальші кроки після отримання автокефалії тощо.

Віктор Єленський, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності 

Потрібно знати: Україні належить мати незалежну Православну Церкву

«Насправді, Московська Патріархія як центр упродовж ХХ ст. робила дванадцять чи п’ятнадцять демаршів по відношенню до Константинопольського Патріархату. І дуже часто в центрі цих демаршів було українське питання. Найзнаменитіший демарш пов’язаний із намаганням Сталіна створити нову конструкцію православ’я. Це було у 48-му році… Те, що потрібно знати слухачам, глядачам, що Україні належить мати незалежну Православну Церкву, те, що Дух Святий дихає не тільки там, де Кремль і Московський Патріарх, що Православна Церква в Україні є зрілою і згідно з усіма канонами, з усіма церковними правилами їй належить автокефалія.

О. Георгій Коваленко, ректор ВПУ

У Вселенського Патріарха ми бачимо певний план дій

«Ми бачимо системний процес… Вселенський Патріарх досить послідовний. Я чув його в 2004-му, в 2008-му році, у 2015-2016 роках. Зараз уважно слідкую і бачу певну сталу позицію, яка реалізує певний план дій…

Мені здається, що фундаменталістська партія в релігійних колах не є домінуючою… Але це не говорить, що не буде спроб агресивних дій чи провокацій. Деякі депутати, церковні спікери фактично погрожують такими речами… Але є багато інших людей, які закликають зовсім до іншого. Ми проводили великий круглий стіл «Якою бути Православній Церкві України: місце в суспільстві». Один з його результатів — заява «Мережі відкритого православ’я»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Дискусію розпочато: у Києві відбувся круглий стіл «Якою бути Православній Церкві України: місце в суспільстві»

«Ми пропонуємо замість війни юрисдикцій — мирне співіснування, співпрацю і співслужіння»

…За 25-30 років ми чомусь навчилися, стали за своєю суттю більшими християнами, ніж були, і можемо продемонструвати інші моделі поведінки вирішення конфліктних питань».

Повну версію розмови дивіться на UA: Українське радіо

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Протоиерей Георгий Коваленко
Віктор Єленський
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні
Томос

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2097

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар