Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Світло» — про суспільну мораль

Версия для печатиВерсия для печати
26 січня 2018 | Точка зору

В Україні діє закон «Про захист суспільної моралі». Довгий час, виконується цей закон чи не виконується, відслідковувала спеціально створена комісія із захисту суспільної моралі, діяльність якої визнали неефективною і закрили у 2015 році.

Але минулого, 2017 р., Міністерство культури почало піднімати питання про те, щоб якимось чином слідкувати, дотримується суспільна мораль чи ні.

Тож, у цьому випуску програми «Світло» говорили, що таке суспільна мораль, яким метром її міряти та чи потрібна нам її регуляція взагалі?

Ректор Відкритого православного університету прот.Георгій Коваленко:

Знаєте, насправді, мені здається, що церкви говорять не про суспільну мораль, а про рівень моральності суспільства. У церков і релігійних організацій в Україні, оскільки абсолютна більшість українців належить до біблійної традиції, є чіткий механізм співвідношення рівня цих моральностей. Є 10 дуже простих заповідей. І якщо подивитися на ці заповіді і на суспільство, ми бачимо певну відповідність чи невідповідність суспільства біблійним засадам моралі.

Але якщо повернутися до питання, звідки виникли ці заповіді, то вони якраз виникли, як заповіді Божі народу, який вийшов із рабства і крокував до того, щоб жити у свободі. І там ці заповіді рекомендують, як робити – певні такі дороговкази.

З іншого боку, я з великою осторогою ставлюся до спроб регулювати, бо ми тільки-но вийшли із суспільства тоталітарного, сповненого рудиментів тоталітарного мислення чи бажання в радянсько-тоталітарний спосіб регулювати.

Певно, має бути змінена культура обговорення цих тем, має бути культура правова, певна культура саморегуляції.

Але найкращий варіант – жити у відповідності до заповідей, виховувати так своїх дітей і говорити про те, що говорять Божі заповіді у відповідності до того, що відбувається у суспільстві.

Про сучасну мораль українського суспільства – дивіться запис програми «СВІТЛО»:

Повтор програми транслюватиметься на UA: Перший 28 січня о 04:15.

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоиерей Георгий Коваленко
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1492

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар