Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Вже цього четверга дізнаємось, про що говорять графіті на стінах Софії – у Відкритому Університеті розповість В'ячеслав Корнієнко

Версия для печатиВерсия для печати
01 листопада 2016 | Події | Архів

Стародавні графіті на стінах Софії Київської: прояв вандалізму чи свідчення глибини віри? – дізнайтеся і ви. У четвер, 3 листопада, лекцію у Відкритому Православному Університеті прочитає історик В'ячеслав Корнієнко.

В'ячеслав Корнієнко

Стародавні графіті є важливим джерелом для вивчення різноманітних напрямків історичних студій – досліджень у галузі історії України, історичної лінгвістики, генеалогії, біографістики, геральдики, мистецтвознавства, історії книги тощо. Одним з головних проявів цінності графіті як історичного джерела є їх автентичність, безпосередній зв’язок з історико-культурним середовищем, в якому вони виникли. Незамінними вони є для вивчення духовності середньовічної людини, адже прямо відображають сприйняття нею оточуючого світу та її місця в ньому.

У зв’язку з цим закономірно виникає низка питань, насамперед, чи стародавні графіті варто вважати проявом вандалізму або ж свідченням глибини віри їх авторів? З одного боку церковний Устав князя Володимира забороняв «різання стін», але з іншого — тільки у Софійському соборі виявлено понад сім тисяч написів та малюнків.
Тож, як сприймалося «різання стін» самим духовенством? Коли і ким виконувались графіті, яким був «репертуар» написів та малюнків, що їх залишали відвідувачі собору протягом століть?

Лекція покликана відповісти на ці питання та познайомити слухачів із сучасними досягненнями української епіграфіки.

Увага! Беріть із собою дітей!

Школа Анни Ярославни запрошує дітей на інтерактивну екскурсію — «Графіті вчора та сьогодні»

Місце проведення – Софія Київська, 3 листопада, 17:00 — 19:00

Реєстрація на лекцію: https://goo.gl/4Yz3KE

 

В’ячеслав Васильович Корнієнко, історик, візантолог, археограф, музеєзнавець, фахівець в галузі середньовічної та ранньомодерної епіграфіки України.

Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2001 р.).

У 2015 р. захистив в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України докторську дисертацію на тему «Графіті Софії Київської ХІ – початку XVIII ст.: інформаційний потенціал джерела».

У 2006–2012 рр. працював у Національному заповіднику «Софія Київська» старшим, потім – провідним науковим співробітником. У 2012 перейшов працювати до Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України на посаду старшого наукового співробітника.

З 2015 р. є заступником генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська».

Співзасновник таких наукових періодичних видань як «Софія Київська: Візантія. Русь. Україна», «Наш Крим», «Славістична збірка».

Автор та співавтор понад 200 наукових та науково-популярних праць, опублікованих в українських та зарубіжних наукових виданнях, в тому числі п’ятнадцяти монографій та двох навчальних посібників.

В'ячеслав Корнієнко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2681

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар