Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Прот. Георгій Коваленко: Ми маємо вчитися вирішувати питання без насильства

Версия для печатиВерсия для печати
27 листопада 2018 | Точка зору

Маємо за цей рік понад 50 нападів на громадських активістів: людей, які займаються розслідувальною журналістикою, дослідженнями корупції. Постає питання: як працювати цим людям, які дбають про благо суспільства, але починають боятися? Чому продовжуються напади на громадських активістів? Кому їх діяльність невигідна? Та чому не реагує МВС? Про це та інше у новому випуску «Світла» на UA:Перший.

Тема програми: «Один у полі воїн?».

З одного боку, Церква має позитивне ставлення до мучеників, до людей, які свідчать. З іншого боку, здоровий глузд підштовхує до того, щоб сказати: «Ні, дякую, я краще закрию очі на Зелений театр в Одесі, на забудову Лонжерона і буду займатися чимось своїм». Як бути людині, яка, з одного боку хоче, щоб місто, країна розвивалися, а з іншого — не хоче вмерти від нападу у себе в дворі.

Прот. Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету:

Людина щира і небайдужа діє. Ви правильно сказали «мученики». Це не тільки церковне явище. Це може бути явище громадянського суспільства і політичної реальності. Ці події свідчать про те, що в громадянському суспільстві є люди, які цю правду, бажання щось змінити в суспільстві ставлять вище, ніж власну безпеку.

Хто такий мученик з церковної точки зору? Це той, хто помирає за віру, а не вбиває за віру. Це той, хто за правду не використовує брехню.

Я говорю про те, що в такій ситуації є певна модель стосунків, і вона у свій спосіб архетипічна. І це вже вибір людини. Іноді жертовність і конфлікт — це те, що закладено самою логікою подій: людина, яка прийняла рішення, яка вже не боїться, яка звільнилася від цього страху.

З іншого боку, у неї теж бувають спокуси, і людина має це усвідомлювати, особливо коли йдеться про акції протесту: тут є межа акції прямої дії, захоплення приміщень.

Дуже важливо, якщо наміри чисті, щоб були чисті й дії. Якщо відстоюються правда і справедливість, щоб людина залишалася в просторі правди і справедливості. Тому що та сама заповідь «не вбий» — не тільки про те, щоб не вбити людину, а щоб всі питання вирішувати в діалоговий, ненасильницький спосіб. Ми маємо вчитися вирішувати питання без насильства.

Дивіться запис програми «Світло» від 24 листопада 2018 р.:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоиерей Георгий Коваленко
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1870

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар