Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Презентація «Риштовань Церкви» о.Кирила (Говоруна) вже завтра, на відкритій лекції «Після Томосу». Початок о 16:30

Версия для печатиВерсия для печати
19 серпня 2018 | Книжки | Архів

Вже завтра, 20 серпня 2018, у Відкритому православному університеті Святої Софії-Премудрості із публічною лекцією виступить арх. Кирило (Говорун).

«Після Томосу». Публічна лекція о. Кирила (Говоруна). ВПУ, 20 серпня

Він представить український переклад другої книги трилогії, присвяченої темі еклезіології, — «Риштовання Церкви: вбік постструктуральної еклезіології» («Scaffolds of the Church: Towards Poststructural Ecclesiology»).

Нагадаємо, першу частину, яку з англійської українською переклало і представило читачам видавництво «Дух і Літера», автор презентував у січні цього року у рамках ВПУ.

Презентовано «Мета-еклезіологію» о.Кирила (Говоруна) — перше дослідження самосвідомості Церкви

Аудіоверсія виступу о.Кирила (Говоруна) на публічній лекції «Церква перед дзеркалом» (Мета-еклезіологія)

Наразі вийшов український переклад другої частини — «Риштовання Церкви».

АНОТАЦІЯ

У книзі «Риштовання Церкви: вбік постструктуральної еклезіології» Кирило Говорун відокремлює незмінне єство Церкви від її мінливих історичних структур, до складу яких він, зокрема, зараховує церковну ієрархію, «канонічну територію», автокефалію, першість та чини служителів церкви. Такі структури є наче риштованням, яке оточує будівлю Церкви, але не є частиною цієї будівлі. Автор аналізує історичні структури церкви на прикладі східного християнства.

Для релігієзнавців, істориків церкви, науковців та студентів гуманітарних спеціальностей, усіх, хто цікавиться питаннями еклезіології.

***

«Риштовання церкви» є продовженням першої книги, «Мета-еклезіології». Третя книга, «Політичне православ’я» («Political Orthidixies: The Unorthodoxies of the Church Coerced»), є ще більш сфокусованою на подіях сучасності. Назва виникла на хвилі подій в Україні часів Революції Гідності, книга торкається визначень архієрейського собору 2007 р., який засудив політичне православ’я, і є теж у певному сенсі еклезіологічною.

Вихід третьої частини трилогії (англійською) «Political Orthidixies: The Unorthodoxies of the Church Coerced» планується у жовтні цього року. Щодо цієї частини автор у своєму ФБ повідомив: «Щойно дізнався з твіту Європейської Академії Релігій, що одна з її сесій у березні у Болон‘ї буде присвячена обговоренню моєї наступної американської книжки».

***

Архімандрит Кирило (Говорун) є одним із провідних православних богословів сучасності. Він автор багатьох наукових праць і декількох книг, виданих англійською, українською та російською мовами. Викладав у Єльському і Колумбійському  університетах США, університеті Альберти в Канаді, Стокгольмській школі теології у Швеції. Зараз професор університету  Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі (США). Читав курси з публічної теології у Києво-Могилянській Академії та Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова у Києві. Неодноразово виступав у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості.

Місце проведення — актова зала Теплої Софії, Київ, вул. Володимирська, 24

Початок о 16:30.

Архимандрит Кирилл (Говорун)
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
мета-еклезіологія
Дух і Літера
Риштовання Церкви

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1651

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар