Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Святий дня від #Отченаш — преподобний Арефа, Затворник Печерський

Версия для печатиВерсия для печати

Як реагувати на такі випробування, як, наприклад, втрата майна, розорення чи пограбування?

6 листопада вшановуються затворники Києво-Печерські 12-13 століть — преподобні Сисой, Феофіл та Арефа. Життя одного з них красномовно відповідає на це запитання.

Але перед тим, як розповісти детальніше, коротко зауважимо: затвор – одна з найскладніших ступенів чернечого аскетичного подвигу, яка засвідчує найвищий рівень незалежності людини від зовнішнього матеріального світу. В богослужбовому тексті одного з затворників, преподобного Сисоя, названо «таким, що просяяв у пості», а інший затворник, преподобний Феофіл, зветься «витонченим у дивах».

Звісно, за цими коротенькими фразами стоять історії життя, сповненого великих духовних подвигів. З життя ж преподобного Арефи відомо багато важливих для нас подробиць, які зберіг для нас Києво-Печерський Патерик.

***

Преподобный Арефа затворник Киево-Печерский

Преподобний Арефа, затворник Києво-Печерський

…Якось злодії обікрали келію, в якій Арефа зберігав велике багатство. Він гірко сумував за втраченим майном і врешті почав нарікати на Господа. За що й був уражений тяжкою хворобою.

Вже й смерть підступила до ченця, але каяття ніяк не спадало йому на думку. Тоді Господь відкрив Арефі духовні очі, і той побачив, що до келії прийшли ангели й біси, які завзято сперечалися, кому дістанеться душа вмираючого. Демони наполягали, що за скупість і ремство на Бога він тепер належить їм. Ангели ж зауважили Арефі: «Нещасний чоловіче, якщо б ти подякував Богові за вкрадене майно, це було б зараховано тобі як милостиня!»

Після побаченого щире каяття охопило серце преподобного, і Господь повернув його до земного життя, аби він зміг ретельніше підготуватися до життя небесного. Арефа вирішив повністю зректися усього земного й закінчив свої дні в затворі, проводячи увесь відведений йому час в щиросердному спокутуванні своїх гріхів.

Досягнувши справжніх висот духовної досконалості, преподобний Арефа відійшов до Господа не пізніше 1190 року.

***

На жаль, часто нам не дано бачити духовну реальність наших вчинків, але приклади з життя святих постійно нагадують про її існування. Тож, пам’ятаючи про це, не прив’язуймося нетлінною душею до тлінного багатства – і тоді навіть його несподівана втрата не зможе позбавити нас здобуття головного скарбу – Царства Небесного!

Христос посеред нас!

І є, і буде!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

10 поразительных фактов из жизни прп.Иоанна Многострадального, Печерского

Митрополит Іларіон та Іларіон, схимник печерський ― це одна й та сама постать?

Що ми знаємо про преподобного Нестора Літописця?

О том, как дьявол разрушает дружбу, — на примере Тита и Евагрия

Двоє київських святих із одним ім’ям – до дня пам’яті прпп. Анатолія та Анатолія Печерських

Преподобний Арефа, чернець Печерський († рубіж XII-XIII)
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1667

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар