Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Предстоятель закликав кожного взяти участь у Всеукраїнській ході миру, любові та молитви за Україну

Версия для печатиВерсия для печати
28 червня 2016 | Події

«Час проявити своє християнське сумління. Простого споглядання Хресного ходу — не достатньо», — з такими словами звернувся до вірян Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Його Блаженство благословив провести Всеукраїнський хресний хід миру, любові та молитви за Україну і закликав кожного в міру сил взяти участь у цьому духовному подвигу.

Всеукраїнський хресний хід миру, любові та молитви за Україну

«Хто може йти у Хресному ході довго — нехай іде. Хто може пересуватися тільки у своєму населеному пункті – нехай це робить. Хто може нагодувати паломників — все це також є вашою участю у загальній великій справі… Хресний хід — це не просто наш духовний подвиг. Це усвідомлена, вольова дія кожної християнської душі, яка на ділі слідує євангельським заповідям», — ідеться у тексті Звернення Предстоятеля, надрукованому на Офіційному сайті УПЦ.

З вірою в об’єднавчу силу спільної молитви, силу народного покаяння та взаємного прощення Його Блаженство пропонує кожному долучитися до Всеукраїнської ходи миру, любові та молитви за Україну — заради припинення війни на Сході України.

«Багатовікова історія нашої землі налічує чимало трагічних сторінок. Нашим землякам довелось пережити безліч випробувань, та найбільшим лихом завжди була війна. І в найважчі часи люди об’єднувались у спільній молитві до Бога та Пресвятої Богородиці з проханнями про допомогу. І ми знаємо, скільки разів, коли здавалось, померла всяка надія на порятунок, Божа Матір захищала наші міста і села від погибелі.

Всеукраїнський хресний хід миру, любові та молитви за Україну

Сила молитви наших співвітчизників багато разів зберігала і нашу Церкву, і нашу землю. Зараз така молитва потрібна від нас».

Розпочнеться молитовна хода відразу зі Сходу і Заходу України.

3 липня 2016 року з Успенської Святогірської Лаври вирушить хід з іконою Божої Матері «Святогірська». 9 липня на Заході України — з Успенської Почаївської Лаври — також вийде молитовна хода з Почаївським образом Богородиці. Зустрівшись у Києві напередодні Дня Хрещення Русі, 27 липня, люди разом пройдуть від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври, де будуть звершені урочисті богослужіння.

Всеукраїнський хресний хід миру, любові та молитви за Україну

«Віримо, що Божа Матір, Яка стільки разів захищала нашу землю, і сьогодні в сльозах стоїть біля Престолу Свого Сина і за нас молиться. І ми повинні, відкинувши гнів, ненависть, злобу, а озброївшись любов’ю та прощенням посилити свій подвиг молитви: щоб припинились литись материнські сльози, щоб діти не залишались сиротами, жінки — вдовами, аби молодь не ставала інвалідами, щоб наші міста і села не були зруйновані, а домівки — покинуті. Саме така мета Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну», — з такими словами звернувся Блаженніший Митрополит Онуфрій до всіх віруючих Української Православної Церкви.

***

Нижче подаємо повністю текст звернення.

 

Звернення Предстоятеля Української Православної Церкви

Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

з нагоди проведення Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну

 

Всеукраїнський хресний хід миру, любові та молитви за Україну

Всечесні архіпастирі та пастирі,

чесне чернецтво, дорогі брати і сестри!

У житті кожного християнина виникають такі моменти, коли він повинен згадати, що є не просто віруючою людиною, а частиною Православної Церкви — Тіла Христового. І від кожного з нас залежить доля Церкви та країни.

Багатовікова історія нашої землі налічує чимало трагічних сторінок. Нашим землякам довелось пережити безліч випробувань та найбільшим лихом завжди була війна. І в найважчі часи люди об’єднувались у спільній молитві до Бога та Пресвятої Богородиці з проханнями про допомогу. І ми знаємо скільки разів, коли здавалось, померла всяка надія на порятунок, Божа Матір захищала наші міста і села від погибелі.

Сила молитви наших співвітчизників багато разів зберігала і нашу Церкву, і нашу землю. Зараз така молитва потрібна від нас.

З глибокою скорботою на серці ми всі нині переживаємо новітню трагедію — на сході України триває збройний конфлікт, проливається безвинна кров наших земляків. Найбільше, що може зробити наша Церква — це закликати до миру та посилити молитви про дарування миру нашій Українській землі, що ми й робимо від початку збройного протистояння. Але незважаючи на миротворчу місію нашої Церкви, її намагаються зробити ворожою українському суспільству. Сьогодні на мирній території України розпалюється міжконфесійна війна, створюються різноманітні провокації спрямовані як проти духовенства та вірян зокрема, так і проти Української Православної Церкви загалом. Разом з тим, нам відомі непоодинокі випадки, коли об’єднавча сила молитви вірян творила чудеса.

А тому, з Нашого благословення, єпархіями Української Православної Церкви пройде Всеукраїнський хресний хід, з молитвою за Україну, який розпочнеться 9 липня на заході України — зі Свято-Успенської Почаївської Лаври, а 3 липня на сході України — зі Свято-Успенської Святогірської Лаври. 27 липня, напередодні святкування дня Хрещення Київської Русі та пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, ці Хресні ходи зустрінуться у м. Києві на Володимирській гірці і разом пройдуть до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, де будуть звершені урочисті Богослужіння. Хресні ходи супроводжуватимуть чудотворні ікони Божої Матері — «Почаївська» і «Святогірська» та інші шановані святині.

Цей Хресний хід, який одночасно розпочнеться із Заходу і Сходу, пройде всією нашою Державою. Він фактично об’єднає Україну, бо Православна Церква завжди виступала і є зараз такою силою, що єднає всіх  людей нашої країни.

Хресний хід — це не просто наш духовний подвиг. Це усвідомлена, вольова дія кожної християнської душі, яка на ділі слідує євангельським заповідям. А тому простого споглядання Хресного ходу — не достатньо. Це час проявити своє християнське сумління.

Хто може йти у Хресному ході довго — нехай іде. Хто може пересуватися тільки у своєму населеному пункті – нехай це робить. Хто може нагодувати паломників — все це також є вашою участю у загальній великій справі.

Коли Господь вимагав покаяння від жителів Ніневії, ті послухали його і відвернули свої серця від зла та насилля. Вони відмовилися від їжі та води і за цей подвиг Господь помилував їх.

Ми віримо, що Божа Матір, Яка стільки разів захищала нашу землю, і сьогодні в сльозах стоїть біля Престолу Свого Сина і за нас молиться. І ми повинні, відкинувши гнів, ненависть, злобу, а озброївшись любов’ю та прощенням посилити свій подвиг молитви: щоб припинились литись материнські сльози, щоб діти не залишались сиротами, жінки — вдовами, аби молодь не ставала інвалідами, щоб наші міста і села не були зруйновані, а домівки — покинуті. Саме така мета Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну.

Прикликаю на усіх учасників Хресного ходу Боже благословення та бажаю Всесильної допомоги у цій Богоугодній справі!

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
День Крещения Руси
Всеукраїнський хресний хід миру любові та молитви за Україну

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4079

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар