Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Представники трьох релігій та науковці провели public talk про релігійну бюрократію

Версия для печатиВерсия для печати
25 травня 2017 | Події

Легенда історичної науки, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» Наталя Яковенко та відомий релігієзнавець, публіцист, науковець, викладач, а також народний депутат України Віктор Єленський днями запросили однодумців до обговорення історії інститутів церкви.

Public talk, який відбувся 23 травня у галереї «Дукат», так і називався: «Релігійна бюрократія: історія інститутів церкви».

Спеціальними гостями заходу стали представники трьох релігій: Саід Ісмагілов — муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», один з мусульманських духовних лідерів України; Георгій Коваленко — священик УПЦ, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, екс-голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви; Реувен Стамов — головний консервативний рабин України.

Модерували зустріч Михайло Фельдман, автор та засновник Вільної Академії Змін, та Марина Лисак, співзасновниця та директор Міжнародного благодійного фонду Кожен Може/Everybody Can

***

Відомо, що з першого дня появи релігій існують інститути церкви. Роль і становище «служителів культу» упродовж історії було різним. Вони були наближені до влади та нею знищувались. Вони володіли величезним майном, водночас їх нещадно грабували. Вони підтримували диктатури та допомагали лібералам. Взагалі їх роль і дії завжди викликали неоднозначне ставлення з боку інших, у тому числі, своєї пастви.

Учасники зустрічі обговорили  питання:

- Хто така релігійна бюрократія?

- Як і коли створювались ці інститути та розвивались упродовж історії?
- Яка їх структура та ієрархія? 
- Які з цих церков були та є найбільш впливовими, централізованими, а які найменш?
- Як вони взаємодіють із цивільною владою та в яких країнах мають найбільший вплив?

***

Наталя Яковенко — доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія». На її книгах-бестселерах — «Вступ до історії», «Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVII ст.», «Українська шляхта з кінця XIV до середини XVII століття. Волинь і Центральна Україна» — виросло не одне покоління сучасних фахівців. До її думки уважно прислухаються як в Україні, так і за кордоном. Наталя Яковенко дозволила собі бути вільною у радянські часи й далі продовжує розбивати вщент стереотипи про українську історію і закостенілі підходи в науці.
***
Віктор Єленський — релігієзнавець, публіцист, доктор філософських наук, професор та викладач Дипломатичної академії України при МЗС УкраїниУкраїнського католицького університету UCuniversityНПУ імені М.П. Драгоманова, народний депутат України. Його багаторічні дослідження суспільства та змін у релігійній ситуації вилились у науковий доробок, серед якого найвідомішими монографіями є: «Велике повернення: релігія у глобальній політиці та міжнародних відносинах кінця XX – початку XXI століття» та «Релігія після комунізму. Україна в центрально-східноєвропейському контексті». 

Фото з ФБ-сторінки прот. Георгія Коваленка

Наталя Яковенко
Віктор Єленський
Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1413

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар