Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Православним в Україні нічого ділити» — прот. Георгій Коваленко

Версия для печатиВерсия для печати

11 жовтня Священний синод Вселенського патріархату прийняв три важливі історичні рішення. Рішення перше: Вселенський патріархат має приступити до надання автокефалії Українській Церкві. Також він проголосив зняття анафеми з патріарха Філарета, Предстоятеля УПЦ КП і митрополита УАПЦ Макарія. Рішення третє — відновити ставропігію Вселенського патріарха в Києві, одну зі ставропігій, що завжди існувала в Україні.

Про це говорили у політичному ток-шоу «Право на владу», що на телеканалі «1+1». Серед гостей студії – ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко.

Прот. Георгій Коваленко:

— Після того, що відбулося в Константинополі, чи справедливо казати, що в Україні на цьому періоді існує дві канонічні церкви?

Насправді три. На сьогодні вирішено питання для вірян. Сьогодні настав той момент, коли православні віряни в Україні можуть спокійно ходити один до одного в неділю в гості, разом молитися, разом причащатися і, таким чином, побачити, що вони такі самі і їм нічого ділити.

Сьогодні сталася важлива подія. Практично все, що відбувається в православних церквах України, визнано Вселенським православ’ям. Тепер відповідальність на ієрархах – зробити так, щоб ця реальна базова єдність, яка існує, перетворилася в єдність інституційну, церковну і щоб ми дійсно далі продовжили розбудовувати церковне життя.

Дуже важливо, щоб центром уваги були не тільки ієрархи. Важливо, щоб центром уваги були реальні громади, їхні реальні потреби, і щоб люди дійсно відчували себе тими, хто належить до єдиної соборної церкви.

— Отче, чи ви бачите волю для того, щоб назвати першого серед рівних?

Я не бачу жодних проблем. Якщо збереться собор, архієреї вирішать це питання. Думаю, що для цього існують декілька варіантів, вони оберуть модель, проголосують, як це робити. Важливо, щоб у тому числі, і від духовенства, і від вірних їм було завдання – вирішити питання. Не пересваріться, а домовтеся, оберіть шлях і пройдіть ним. Відкиньте амбіції. Дуже важливо, щоб ієрархи так само зважали, в тому числі, точку зору духовенства, точку зору вірян. Бо насправді це така піраміда: на горі може бути один предстоятель, потім буде собор архієрейський, а потім будуть тисячі священників.

Напевне, в Україні залишиться дві юрисдикції, ми вже на сьогодні це бачимо. Що є ті, хто фактично відчувають себе частиною Вселенського православ’я і частиною українського православ’я. І будуть ті, хто бажатимуть залишатися в єдності з московським православ’ям. Такі люди будуть, і так само їм держава гарантує право бути. Але момент визнання і тих й інших, відкриває шлях, що незалежно від того, будуть вони в одній чи різних юрисдикціях, у них буде можливість збиратися, служити разом, молитися разом і фактично демонструвати суспільству не приклад війни, а співіснування, співпраці і співслужіння.

Дивіться повний запис програми від 11 жовтня:

За матеріалами Ютуб-каналу "1+1"

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3754

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар