Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ПРАВОСЛАВНИМ СКАУТАМ УКРАЇНИ — 10 років! Дивіться яскравий фоторепортаж (+ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати

14 грудня у галереї «Соборна» відбулося урочисте святкування десятої річниці організації «Православні скаути України», святим покровителем якої є апостол Андрій Первозванний. На торжество прибули діти з різних куточків України.

Святкування почалося зі традиційного святкового подячного молебню, який очолив Голова Синодального молодіжного відділу УПЦ єпископ Обухівський Іона у співслужінні священнослужителів-духівників православних скаутів. Після спільної молитви владика Іона привітав православних скаутів зі святом. З вітальним словом також виступили духівники православних скаутів протоієрей Іоанн Тронько і протоієрей Володимир Тукало, представники Національної організації скаутів України та почесні гості-скаути з Білорусі.

Цього дня на православних скаутів чекало багато цікавого: відеосюрпризи, конкурси, квести, скаутський магазин, яскраві враження та дружнє спілкування.

Кожне святкування річниці заснування українського православного скаутингу — це своєрідне підбиття підсумків року. Вже вкотре конкурс «Скаут має талант» дав змогу проявити нові таланти. Діти виступили з різноманітними творчими номерами – співи, жива музика, танці, гуморески і навіть справжній православний реп.

Після конкурсу талантів відбулася видача лідерських сертифікатів лідерам, які здали відповідну атестацію, та нагородження «Лідера року». У перерві – запашний чай, цікавий квест та розіграш лотерейних квитків. По перерві на скаутів чекали конкурси «Скаут року», «Чижик року» та «Патруль року». Скаутом року-2014 стала скаут Ірина Наваліхіна з Вінниці.

Особливістю цьогорічного святкування став Віфлеємський вогонь, привезений Національною організацією скаутів України з Відня в рамках проекту «Посланці миру».

Андрій Чесноков – голова Національної ради Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національна організація скаутів України»:

Ми – скаути Всеукраїнської молодіжної громадської Національної організації скаутів України – сьогодні привезли до нашої держави Світло миру з Віфлеєму. Це міжнародна скаутська акція, яка проводиться вже протягом 26 років. Започаткована скаутами Австрії для того, щоб поширювати нашими державами Світло миру – вогонь, запалений у Віфлеємі на місці Народження Ісуса Христа.

Для нашої організації особливо знаковим є цей захід в ці дні, коли, нажаль, в нашій державі не панує мир. І тому ми, як скаути, як посланці миру, в рамках проекту «Посланці миру. Я – ми – Україна» будемо поширювати цей вогонь разом з тими соціальними ініціативами, які будуть реалізовуватись в передріздвяний та передноворічний час. Зокрема, 20 грудня на Хрещатику стартуватиме великий парад помічників святого Миколая, і скаути, які будуть вдягнені в помічників цього святого, будуть поширювати по сиротинцям, дитячим будинкам подарунки і ці вогники, аби вони символічно зігрівали всіх тих, хто, можливо, позбавлений родинного тепла, чи, скажімо, військових в шпиталях, підтримали тих солдат, які позбавлені материнської опіки, бо перебувають далеко від дому. Тобто, це суто символічне значення, але воно близьке, воно може бути прочитане по-різному всіма скаутами України, які об’єднались заради великої благої мети зробити цей світ кращим.

За матеріалами сайту soborna.church.ua

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ у справах молоді
Протоиерей Иоанн Тронько
протоиерей Владимир Тукало
диакон Иоанн Диденко
Православные скауты Украины
скауты

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6066

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар