Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Православні українці Пекіна відсвяткували Пасху (+фото)

Версия для печатиВерсия для печати
24 квітня 2014 | Події

Православні українці, які живуть у Пекіні, уперше змогли цього року відсвяткувати свято Святого Великодня на своїй території - у Посольстві України в КНР.

Звершив святкове Пасхальне богослужіння клірик храму на честь святих мучеників Адріана і Наталії м. Києва ієрей Ігор Шумак, про що повідомляє Укрінформ.

На нічне богослужіння, для якого особливим чином прикрасили залу прийомів дипустанови, зібралися близько 50 осіб - громадяни України, Грузії та Молдови та, зокрема, посли цих держав. Попри те, що обстановка була неабиякою мірою «похідною», служба пройшла за усіма канонами, охочі змогли сповідуватися і причаститися, освятити паски та крашанки.

«Відмінностей того, як проходить служба вдома і за кордоном, в принципі, ніяких. Єдине, що у чужому храмі поки що немає знайомих, півчі теж чужі. Тільки це. А атмосфера та усе інше - без особливої відмінності», - розповів отець Ігор, додавши, що "віруючі люди скрізь однакові".

За словами священика, його попереджали, що людей буде не дуже багато, але для нього це було і не важливо, адже «навіть коли є хоч одна людина, яка щиро молиться, священик  є співмолитовником». Проте те, що людей зібралося чимало, обрадувало отця Ігоря, адже коли людей більше, то молитися легше, і настрій більш святковий.

Священик також відзначиів, що Китай - специфічна країна, де православ'я перебуває у скрутному становищі. І оскільки у багатьох інших країнах є постійно діючі храми, потреби відправляти туди священиків з України не було.

Звичайно, для організації поїздки у КНР було багато питань, пов'язаних із фінансуванням, придбанням квитків. «Збирали буквально з миру по нитці. Посольство організувало зустріч і перебування, ми самі - квитки», - розповів він. Також священик звернувся до тих вірян, у кого є можливості, зробити посильне сприяння в таких акціях.

Головна думка проповіді клірика - «спочатку приверни дух мирян до себе, і тоді буде мир і в сім'ях, і в країні нашій, тому що кожна людина піклуватиметься про свою душу». Він упевнений, що «є надія, якщо кожна людина замислиться про збереження своєї душі, про збереження миру в душі, то і в країні настане мир, і не буде ніяких закликів ні до роз'єднання, ні до війни, ні до бойових дій, не відбуватиметься розколу в сім'ях».

«Люди сваряться через те, що втрачають мир у душі, - переконаний священнослужитель. - Церква може допомогти, але для цього потрібно чути її, хотіти слухати і чути».

православные в КНР
Пасха
храм в честь свв. мчч. Адриана и Наталии

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2006

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар