Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Таємниця техніки батик: протягом місяця у галереї «Соборна» можна побачити авторську виставку Інни Валітової. ФОТО

Версия для печатиВерсия для печати
28 квітня 2015 | Мистецтво

Спеціально до православного жіночого дня, 26 квітня. в галереї «Соборна» відкрилась авторська виставка картин у техніці батик Інни Валітової. На виставці «Жіночність у батику» представлені роботи з серій «Квіти», «Українські мотиви», «Графіка», а також шовкові шарфи з декоративним розписом.

Усі бажаючі зможуть помилуватися надзвичайно витонченими роботами дивовижного батику протягом місяця.

У день відкриття виставки кожен відвідувач галереї зміг долучитись до неповторної техніки батику. Майстер-клас проводила сама художниця – Інна Валітова. Його особливістю стало створення на очах присутніх картини – макету майбутнього Кафедрального собору на шовку (техніка холодного батику). За словами художниці, майстер-клас приніс їй масу задоволень та емоції, та особливо сподобалось, як вміло освоюють техніку ще зовсім маленькі дітки. Впродовж години, штрих за штрихом, і в результаті на полотні постав майбутній Кафедральний собор.

Інна Валітова — художник, графік, майстер з розпису батику, яскравий представник сучасної плеяди митців. Народилася 19 грудня 1978 р. в Івано-Франківській області. У 2002 р. закінчила Київський національний університет технологій та дизайну.

Кожна серія робіт майстрині має свою неповторну текстильну стилістику.

Серія «Квіти» відрізняється відчутною м’якістю і насиченістю кольорів, плавністю тонової градації, композиційною збалансованістю та неповторним вмінням додати деталі, які перетворюють її роботи на витвори мистецтва. «Квіти» Інни Валітової подарують глядачу ніжність і приємний настрій.

Серії «Українські мотиви»/«Графіка» характерна «графічність» живопису, роботам з цієї серії властиві широкі візерунчасті лінії та певний абстракціонізмом, в якому зберігається сюжетна лінія. У цих роботах поєдналися графічні елементи та кольорові акценти, символічні орнаменти та декоративний живопис, створивши живі, реальні образи.

Унікальність робіт Інни Валітової полягає у її цікавості до неповторності природної краси та пристрасному бажанні передати любов до навколишнього світу. Саме це відчуття любові сповнює кожного, хто побачив розписи художниці.

У своїх роботах Інна Валітова змальовує власні почуття, емоції, квіти. Варто зазначити, що чи не найоригінальнішою рисою на картинах є тло. Різнокольорові абстракції, туман чи ледь помітні гори, на тлі яких зображені квіти, додають картинам більшої глибини і яскравості. Адже на сліпучо-білому тлі, або ж – іншого кольору, але в один тон, ці квіти не були б настільки чарівними.

Варто сказати, що це не живопис у його класичному розумінні – художниця працює з шовком у техніці холодного батику. Ніжний і примхливий шовк вимагає неабиякої майстерності і додає ще більшої чарівності картинам. Різних відтінків квіти поєднують в собі радість і сум. Так, як і наше життя. Впадає в око динамізм, із яким зобразила художниця мить життя зграї зебр – от-от, здається, що ці граціозні тварини вийдуть за «рамки» картини і продовжать свою подорож.

Батик — популярний у вигляді одягу та аксесуарів, а також у вигляді станкових картин. Українські модниці все частіше звертаються до творів майстрів батику, особливо популярними стали легкі шовкові хустки й шарфи, проте ця техніка розпису тканини використовується також для масштабних костюмних ансамблів та суконь. Батик — це техніка розпису по тканині за допомогою воску та барвників, особливо поширена в Індонезії та на Філіппінах, а також у країнах Південно-Східної та Східної Азії, Західній Африці тощо; у Європі відома з XIX століття. Існує кілька видів батика – гарячий, холодний, вільний розпис. Вони відрізняються способом резервування тканини та ін.

Запрошуємо поринути у мистецьку таємницю техніки батик в галереї «Соборна» (вхід зі сторони автостоянки). Від ст.м.Либідська 7 – 10 хв. пішого ходу.

Довідки за тел.: (044) 529 03 59

За матеріалами сайту soborna.church.ua

Інна Валітова

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
8352

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар