Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Волинська єпархія розповіла журналістам, як допомагає переселенцям та військовим — прес-конференція

Версия для печатиВерсия для печати
01 квітня 2015 | Події

У Луцьку відбулася прес-конференція щодо допомоги Волинської єпархії українським військовим та вимушеним переселенцям.

«Церква була відкрита три дні, бо люди все несли і несли речі, продукти, і навіть гроші, хоча про гроші їх ми не просили. Хтось жертвував двадцять гривень, а хтось і двісті. Та кожен жертвував зі сльозами на очах і молитвою на устах», – так минулої осені розказував про збір допомоги українським військовим у зоні АТО настоятель храму у с. Колки протоієрей Олександр Білінський. Тоді села Колківського благочиння зібрали допомогу на суму майже тридцять тисяч гривень.

Настоятель храму с. Куликовичі протоієрей Олександр Климук, котрий був ініціатором цієї доброчинної акції, вважає, що наші віруючі люди розуміють: милосердя і щира молитва служать для їхнього спасіння. Тому з таким душевним трепетом, сердечно відгукуються на прохання своїх духовних пастирів.

Під час прес-конференції щодо допомоги Волинської єпархії можна було називати і називати подібні факти доброчинності й милосердя вірних Православної Церкви — простих волинян, які чим можуть, тим і діляться, часом майже останнім, заради миру в Україні, заради воїнів, які відстоюють кордони держави, заради людей, котрих нікому не потрібна війна вигнала з рідних країв…

Голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу єпархії протоієрей Валентин Марчук повідомив, що коли підрахували обсяг зібраної у благочиннях допомоги, то і самі були приємно здивовані. Адже з часу початку військового протистояння на Сході України парафіяни Волинської єпархії зібрали і передали у зону АТО тільки продуктів і речей понад тисячу тон, а грошима було зібрано майже мільйон гривень.
300 тис. грн. зібрали під час традиційного, вже XXI Різдвяного благодійного концерту. Ці кошти поділили між сиротинцями Волині, 40 тис. грн. передали начальнику обласного управління внутрішніх справ для підтримки восьми родин загиблих в АТО міліціонерів, а 100 тис. грн. отець Валентин Марчук та секретар єпархії протоієрей Миколай Бондарук завезли у Святогірську Лавру на Донеччині. Ця обитель опікується тисячами біженців, усіма навколишніми сиротинцями, які в час неоголошеної війни прийняли біженців з усієї Донеччині. Щодня Лавра годує тисячі людей! Тому під час Великого посту митрополит Волинський і Луцький Ніфонт благословив збирати допомогу для відправлення у Святогірську Лавру. Парафіяни Волинської єпархії УПЦ зібрали 150 тон продуктів та речей.

Доставляти гуманітарну допомогу Волинській єпархії допомагають волонтери, зокрема Автомайдан. Не всі хочуть називати свої імена, бо усе, як відомо, бачить Господь. Отець Валентин Марчук подякував волонтерам та Автомайдану за безвідмовну допомогу єпархії у її доброчинних справах.

Декілька разів з пастирськими поїздками у зоні АТО побували і священики Волинської єпархії, за їх участі визволено немало військових з полону. Про поїздки у зону АТО розповів протоієрей Миколай Черняк, благочинний Мар’янівського округу. Він тричі побував у зоні АТО разом зі священиками свого благочиння. «Прагнуть воїни слова духовного, молитви… ,— розказав отець Миколай. — Бо ж на фронті, як відомо, невіруючих не буває… Просили іконок, хрестиків, покропити святою водою їхню техніку, священики наші служили молебні за перемогу української зброї, мир в Україні, здоров’я наших воїнів».

Такі пастирські поїздки не завжди безпечні. Отець Миколай розказав, як у Попасній потрапили під обстріл «градами». Але духовні пастирі мусять бути там, де їхня паства.

«У благочинні збирали кошти і на бронежилети, каски, інші потрібні військовим речі, адже з кожного села благочиння в зоні АТО служили і служать не по одному воїну… Не хвалилися цими добрими справами, бо робили це віруючі люди для наших же людей. І не тільки для тих солдатів, які на фронті, допомагають у благочинні. Ось потрапили воїни з села, котре є парафією Мар’янівського благочиння Волинської єпархії УПЦ у Житомир: сюди доставили їхню пошкоджену бойову техніку. Кому найперше зателефонували військові? Отцю Миколаю Черняку: аби допоміг із запчастинами…»

Щосереди у храмах благочиння служать молебень за українських воїнів і мир в Україні. Така ж практика поширена і в інших благочиннях Волинської єпархії.

«Церква завжди з тими, кому важко, – сказав протоієрей Валентин Марчук. – Ми не згортаємо і інші наші соціальні проекти, зокрема допомогу сиротам, інвалідам. І якщо дехто каже, що, мовляв, купуючи у храмі УПЦ свічку ви купуєте… кулю для українського воїна, то я, як священик скажу так: Бог усе бачить! Той, хто поширює такі слова і думки, той відповідатиме на Страшному Суді, і на земному також. Кожна свічка, куплена у храмах Волинської єпархії УПЦ – це гроші Церкви, які підуть на допомогу нужденним, зокрема і українським військовим. Ми могли б будувати і далі наш храм Всіх святих землі Волинської, але вважаємо, що ще буде час для спорудження храмів… Бо нині треба допомагати людям, і наша єпархія це робить, як може, завдячуючи своїм вірним, віруючим парафіянам, добрим і милосердним».

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей Олександр Білінський
протоієрей Олександр Климук
протоієрей Миколай Черняк
Помощь пострадавшим от военных действий на Востоке Украины
помощь военнослужащим
окормление военнослужащих

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2288

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар