Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Понад 500 соціально незахищених дітей побували на митрополичій ялинці у ЛУЦЬКУ. Фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати

«І, не зважаючи на бідність, ви виховуєте двох дітей. Це похвально» – ці слова Цариця вічних льодів з різдвяної казки, яку під час митрополичої ялинки показали вихованці недільної школи при Покровському кафедральному храмі Луцька, були звернені до іншої героїні спектаклю – бабусі хлопчика Микити та дівчинки Варі. Цариця цікавилася, кажучи сучасними словами, платоспроможністю цієї маленької і дружної родини, бо хотіла забрати Микиту у своє царство.

Та її слова можна було б сказати про більшість учасників цього надзвичайно цікавого і повчального дійства митрополичої ялинки. Були у залі і сироти, їх, на щастя, дуже мало, хоча в них особливо важка доля. Були й півсироти чи сироти при живих батьках. Але все більше категорію соціально незахищених поповнюють ті люди, які з різних причин не мають особливих статків. Проте, діток своїх леліють, як можуть, часом тягнучись з останніх сил.

Свято, яке підготувала Волинська єпархія, має свою давню історію. Митрополичі ялинки були у традиціях Церкви, і нині вони знову відновлюються. Волинська єпархія проводить таку ялинку за участі керуючого єпархію митрополита Волинського і Луцького Ніфонта і з його благословення уже другий рік.

Минулого тижня під час дійства «Різдво з митрополитом» зафіксували своєрідний благодійний рекорд: подарунки від єпархії отримали 600 (!) дітей! І цього разу у залі було понад півтисячі… Повірте, і сьогодні є діти, які, так би мовити, голодні на цукерки, бо у їхніх родинах більше змушені думати про хліб насущний.

Владика Ніфонт зворушливо говорив про те, що без любові, зокрема любові до ближнього не буде ні миру, ні злагоди поміж людьми. Недарма у Святому Письмі говориться, що хто в любові перебуває, той із Богом, а Бог – із ним. Господь витирає гіркі сльози і сироті, і вдовиці, і самотній старшій людині, яку покинули всі близькі… Але допомагає він через нас, Своїх дітей.

Тому у цьому сенсі якраз вдалою була вибрана різдвяна історія для спектаклю учнів недільної школи. Знайома багатьом казка «Снігова королева», практично збережений сюжет. Її автор – Ганс-Христіан Андерсен був дуже віруючою людиною, і свої казки наповнював християнським змістом. У постановці учнів недільної школи відновлено первісний варіант казки, заборонений у часи войовничого богоборства. Не казочку читає своїм онукам бабуся, а той епізод зі Святого Письма, який розповідає про народження Сина Божого у Палестині, у Віфлеємі. І не сльози сестри розтоплюють замерзле серце її братика. А її благання до Господа у молитві «Отче наш»… Християнські цінності – вічні, вони знаходять відгук у душах, тому і зал на одному подиху з артистами сприймав сюжет і його розвиток. Реагував сміхом, зітханнями, врешті – оплесками.

А в перервах між сценками діти і дорослі у залі колядували і щедрували. А коли ведучий попросив зголоситися тих, котрі знають різдвяний вірш чи пісеньку, то бажаючих виявилося дуже багато. Діти співали такі колядки, які раніше мало хто й чув, і вірші розказували такі, які теж ще треба було пошукати. Тобто Різдво для них – не просто дата у церковному календарі, а велике-велике свято душі.

«Надворі – Різдво. Даруйте добро!» – словами з вірша, який звучав під час митрополичої ялинки, можна назвати і початок року для Волинської єпархії. Вона, за словами протоієрея Валентина Марчука, голови єпархіального інформаційно-просвітницького відділу, починає цей рік саме з благодійних справ. Зі справ богоугодних, во славу Божу, і на користь та для радості і дорослим, і малим.

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
соціальна допомога
Митрополича ялинка

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1954

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар