Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Побачила світ унікальна книга І.Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира»

Версия для печатиВерсия для печати
28 серпня 2013 | Книжки

До 1025-річчя Хрещення Русі, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, Київська духовна академія і семінарія та Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник видали монографію Ірини Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира. Тексти і коментарі».

Пізні житія святого князя Володимира 

Книга покликана донести до читача маловідомий на сьогодні пласт вітчизняного агіографічного письменства – пізні (створені протягом XVI-XVII ст.) житія святого рівноапостольного князя Володимира.

«1025-річчя Хрещення Київської Русі має стати для нас не тільки приводом для урочистих заходів, а й спонукати до актуалізації тієї багатовікової духовної спадщини, яка своїм корінням сягає часів святого Володимира, — підкреслив митрополит Бориспільський Антоній, Керуючий справами УПЦ, ректор Київських духовних шкіл. — саме така актуалізація і була головним завдання автора цього видання.

Тут зібрано дорогоцінні скарби української християнської писемності. у книзі представлено житія святого Володимира, які збереглися в рукописах або друкованих виданнях XVII – XVIIІ ст. Усі ці тексти походять з українських земель. Вони дозволяють наочно побачити, як передавалась, поширювалась та збагачувалась традиція шанування святого князя Володимира українським народом.

Важливо, що тексти житій подано тут не лише мовою оригіналу, але й в адаптації сучасною українською мовою… Саме така книга стане у нагоді спеціалістам, а також зацікавить широке коло читачів».

В основу монографії покладено житіє, додане до рукописного Патерика, складеного архімандритом Києво-Печерським Йосифом Тризною в сер. XVII ст.

Як зазначив владика, це видання є ще одним плодом співробітництва між Київською духовною академією та Національним Києво-Печерським заповідником. «Вивчення житій святих є невід’ємною складовою духовного життя кожного християнина», — додав митрополит Антоній.

***

Книгу Ірини Жиленко «Пізні українські житія святого князя Володимира» рекомендовано Вченими радами Києво-Печерського заповідника та КДАіС.

Святий рівноапостольний князь Володимир (†1015)
Ірина Жиленко
КДАіС
монографія
Національний Києво-Печерський заповідник

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3573

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар