Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Піст під час війни. Новий блог прот. Георгія Коваленка на ТСН.ua

Версия для печатиВерсия для печати

28 листопада розпочався Різдвяний піст.

Про те, чого не їсти, розкажуть всі телеканали, газети і сайти. При цьому додадуть, що їжа в піст не головне.

Скажуть і про головне, але непереконливо і нецікаво.

Але краще поговоримо не про їжу і не про підготовку до Різдва Христового, а про піст взагалі і про сучасні форми посту.

 

Бюджетний піст

По-перше, піст ― це свідоме самообмеження. Саме такого, постового, підходу потребує економіка країни під час кризи та війни.

Можливо, невипадково, що новообраний прем’єр починає працювати в перший день посту, в посту починається робота над формуванням уряду і протягом посту має бути прийнятий бюджет країни на 2015 рік.

Сподіваємося, що він буде «пісним» щодо чиновників і корупційних схем, але поблажливим для тих, хто дійсно потребує допомоги і опіки від держави

Піст має правила ― чого не їсти, в чому обмежитися, а чим, навпаки, завзято займатися.

Так і держава має визначити головні обмеження на період економічного посту, насамперед, для себе, і закликати свідомих громадян долучитися до цієї корисної і спасительної для країни програми.

Помічники святого Миколая

Щодо Різдвяного посту взагалі, то, крім просвітницької мети, він має і благодійне забарвлення, бо саме на цей піст припадає головне благодійне свято року ― День святого Миколая.

Давайте всі, і дорослі, і діти, станемо помічниками святого Миколая і подаруємо нашу любов, турботу і допомогу дітям, які втратили батьків, батькам, які втратили дітей, вдовам і сиротам, пораненим і скаліченим, вимушеним переселенцям та безхатченкам, людям з особливими потребами і просто тим, хто поруч з нами.

Інформаційний піст

Але сучасна людина, окрім традиційних, потребує і сучасних форм посту.

Інформаційний простір переповнений скоромним (непісним, неякісним, некорисним) інформаційним продуктом. Тому сучасна людина має навчитися постувати інформаційно.

Може, хоча б під час посту не варто цілодобово «зависати» в соціальних мережах або перед екраном телевізора? Можливо, новини треба дивитися чи слухати не щогодини чи онлайн, а всього один-два рази на добу? Можливо, саме під час посту варто замислитися над впорядкуванням власних інформаційних потоків?

Особисто я на час посту припиняю слухати музичні радіостанції і слухаю аудіокниги та церковні пісне співи. А починаючи зі Святвечора і до Водохреща в моїй машині лунає виключно різдвяна музика усіх народів і стилів, починаючи від київського камерного хору "Кредо" і до Елвіса Преслі, Френка Сінатри, Стінга, Smokie, Jethro Tull та Blackmore Night.

Споживацький піст

Ми живемо в суспільстві споживання, змінюємо ґаджети та речі не тоді, коли вони не працюють чи зносилися, а тоді, коли виходить нова модель чи нова колекція.

Тисячі людей щодня безцільно блукають лабіринтами супермаркетів або інтернет-магазинів, купуючи зайве і непотрібне. То, можливо, варто хоча б на час посту обмежити шопінг та замислитися над власним способом споживання?

Воєнний піст

Блаженніший Митрополит Володимир любив повторювати: «Головне в піст не їсти один одного». Але тепер варто ще додавати: і не вбивати один одного.

У Різдвяний піст, під час якого в храмах постійно лунатиме ангельській піснеспів, що був почутий пастухами в момент народження Спасителя: «Слава в вишніх Богу і на землі МИР…», найкращим подарунком Богонемовляті Христу і усім нам до Різдва було б припинення бойових дій на Сході і продуктивні переговори, які б принесли справжній мир на Донбас.

А щоб наблизити цей момент, давайте спробуємо вгамувати власну злобу, ненависть, роздратованість та станемо тими миротворцями, які «синами Божими назвуться».

І не забудьте під час посту повторити традиційні або вивчити нові різдвяні колядки. Бо Різдвяний піст, насамперед, це час підготовки до святкування Дня Народження (Різдва) Ісуса Христа.

Блог на tsn.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоиерей Георгий Коваленко
Блог прот.Георгия Коваленко на сайте ТСН
Рождественский пост

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3397

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар