Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» ― триває мистецький та благодійний захід, покликаний допомогти постраждалим на Сході України

Версия для печатиВерсия для печати
22 серпня 2014 | Події

19 серпня 2014 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулося відкриття мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі».

В урочистому заході взяли участь: генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина, заступник директора департаменту Міністерства культури України Андрій Гусак, заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Данило Лубківський, народний депутат України Микола Томенко, директор Благодійного фонду «Києво-Печерська Лавра» Євген Шаблій.

Цей мистецьких захід ― це перша спроба об’єднати зусилля у справі поширення знань про культурні об’єкти і традиції, які є сьогодні візитною карткою України і презентують наше культурне надбання у списках ЮНЕСКО.

Після урочистостей відбулося відкриття виставки «Петриківський розпис ― колір традицій».

Тут представлено твори петриківських майстрів усіх поколінь від славнозвісних «малювальниць» Тетяни Пати, Надії Білокінь, Орини Пилипенко до молодих митців з фондової збірки Дніпропетровського художнього музею, музею Федора Панка та приватних колекції.

Також у рамках мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» на лаврському подвір’ї розпочала роботу Алея майстрів (ярмарок ремісників). Відбулися майстер-класи петриківського розпису, в яких взяли участь представники дипломатичних установ, акредитованих в Україні, та гості акції.

Мистецька акція «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» ― це благодійний та соціальний захід. Пожертви, зібрані під час нього, будуть використані на реалізацію благодійних проектів, спрямованих на підтримку і розвиток яскравих пам’яток нашої культури та реалізацію проектів культурної реабілітації дітей переселенців та військових зони АТО.

За матеріалами сайту Києво-Печерського заповідника

Національний Києво-Печерський заповідник

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4542

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар