Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Перша перемога! Верховна Рада прийняла постанову про створення Музею на Поштовій

Версия для печатиВерсия для печати
05 липня 2018 | Події

Громада Києва спільно з активісткою, захисницею Почайни і розкопок місця хрещення Київської Русі на Поштовій площі Аннабеллою Моріною святкують першу перемогу!

Сьогодні, 5 липня 2018 р., Верховна Рада України прийняла проект постанов №8541 та №8541-1 про надання національного статусу пам’ятці історії, археології та містобудування розкопам на Поштовій площі Києва.

Проект Постанови про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій (з правкою про створення Музею) підтримала більшість народних депутатів.

Нагадаємо, саме з цією метою акцію протесту проти бездіяльності Київради розпочала на Поштовій громадська активістка Аннабелла Моріна. На місці розкопів вона поставила намет і оголосила безстрокове голодування — допоки рішення про повернення Поштової площі Києву та про створення музею на місці розкопів не буде прийнято.

За два тижні протесту активісти разом з Аннабеллою домоглися привернення уваги широкої громадськості до проблеми Поштової площі. Так, підтримку створенню музею на Поштовій та винесення питання на Кабмін пообіцяв міністр культури України Євген Нищук.

Без їжі, з вірою у перемогу: Аннабелла Моріна тиждень голодує на Поштовій за створення музею

Спільно з відомою українською співачкою Katya Chilly на місці розкопів розпочалася #МолитваЗаПоштову. Також активісти потрапили до Верховної Ради з проханням до депутатів внести до порядку денного питання надання статусу національного історичному місцю на Поштовій, а також створення там Національного музею.

Нарешті, на п’ятнадцятий день голодування є перша перемога. «Постанова про нацстатус и Музей принята! Можно сказать, что условия начали выполняться. Так что голодовка снимается. Спасибо всем любимым людям и простите меня за то, что заставила вас пережить!», — написала у себе на ФБ-сторінці Анабелла Моріна.

Нагадаємо, що рішення народних депутатів має декларативний характер. Остаточне рішення щодо статусу прийматиме Кабінет міністрів України з подання Міністерства культури, яке, в свою чергу, має все ж отримати відповідну документацію від київської влади. Тож боротьба за Музей на Поштовій триває.

ЧИТАЙТЕ І ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Перемога історії над комерцією: на Поштовій площі буде підземний музей

ВІДЕО лекції про Почайну у Відкритому Університеті

Анабелла Моріна: «Почайна пробуджує краще навіть у зашкарублих чиновниках»

Анабелла Моріна
Євген Нищук
Річка Почайна в Києві
#МузейНаПоштовій

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1445

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар