Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Перша лекція жовтня у ВПУ: 1 дебют, 2 лектори і багато духу реформ

Версия для печатиВерсия для печати
01 жовтня 2016 | Події

Першого жовтня і вперше у Відкритому Православному Університеті відбулися одразу дві лекції від представників двох спільнот — української та світової.

Диякон Микола Денисенко та  Антуан Аржаковський мають коріння в Україні. В отця Миколая дід був священиком Української Автокефальної Православної Церкви часів другої світової, а потім в диаспорі (зараз це УПЦ в США в єдності з Константинопольскьким Патріархатом), а сам о. Миколай є дияконом Православної Церкви в Америці. А в пана Антуана дід, виходець з Одеси, причислений до новомучеників у Франції.

Самі ж лектори є нині відомими православними богословами світового рівня, і у Відкритому Університеті представили свої погляди на церковні реформи.

Першим спікером був диякон Микола Денисенко. Він є українцем за походженням, але ніколи не читав лекцій українською мовою, тож цієї суботи слухачі Відкритого Університету мали можливість вперше слухати виступ отця Миколая мовою його батьків та дідів.

У лекції «Чи можлива літургійна реформа у Православ’ї» отець диякон назвав міфи щодо таких реформ, розказав про несподіваний зв’язок ІІ Ватиканського Собору із реформами, про світові моделі реформ у Православ’ї (на прикладі монастиря Новий скит (Кембридж, штат Нью-Йорк, США), а також про найважливіші принципи літургійних реформ у Церкві.

***

Другий спікер Відкритого Університету належить до Російської Церкви в єдності зі Вселенським Патріархатом та Паризької школи богослов'я, яка має за коріння найкращих богословів ХХ ст.

Пан Антуан представив погляд на реформи в контексті довіри до майбутнього.

Лектор розповів слухачам про те, що реформа не може бути лише літургійною, а має стати всезагальною, що шлях реформ — це, передусім усвідомлення кризи Православної Церкви, що, зрештою, Православіє має стати компасом віри, збалансовано поєднавши  чотири полюси управління: «вірну пам’ять», «правдиве прославлення», «правдиву істину» та «пізнання справедливості».

Якими повинні бути результати реформ, якими є маркери вдалості цих змін? Які основні реформи слід провести? Чи варто відроджувати інститут жіночого священства та чи можливий мирний шлях реформ? Більше про це в наступних відео- та друкованих матеріалах читайте та дивіться незабаром на нашому ресурсі.

***

Також під час сьогоднішньої роботи Університету його науковий секретар, протоієрей Богдан Огульчанський презентував новий формат — освітні курси Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості.

«Курси розподілятимуться на два напрямки: мудрість небесна і мудрість земна, — сказав на презентації отець Богдан. — Перший називатиметься «Шляхом Софії». У ньому Університет даватиме основи сучасного християнського світобачення, знайомство з християнською історією та культурою України.

Другий — «Ми в громадянському суспільстві». Тут слухачі освоюватимуть уміння, потрібні для плідної суспільної діяльності».

Загалом буде понад 10 курсів, які слухачі, за бажанням, можуть поєднати згідно своїх можливостей і побажань.

Більш докладно про освітній проект можна дізнатися за телефонами:

073 – 012 77 56; 097 – 705 38 57

Слідкуйте також за сторінкою Відкритого Православного Університету у фейсбуці.

диякон Микола Денисенко
Антуан Аржаковський
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
освітні курси ВПУ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3117

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар