Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ: Громада храму святих Бориса і Гліба стала на захист своєї церкви та просить про молитовну допомогу

Версия для печатиВерсия для печати
16 жовтня 2014 | Події

Понад 150 членів релігійної громади підписали листа, в якому засвідчили свою вірність Українській Православній Церкві та відмовились змінювати підпорядкування парафії шляхом переходу до УПЦ КП.

Цей крок парафіяни зробили у відповідь на спробу рейдерського захоплення їхнього храму та пропозицію міського голови вирішити конфлікт шляхом голосування мешканців мікрорайону.

Про спробу захоплення храму в ім’я святих Бориса і Гліба у м. Переяслав-Хмельницький Київської області (Бориспільська єпархія) портал «Православіє в Україні» повідомляв раніше.

З голови настоятеля храму зірвали скуфію

У неділю, 5 жовтня, невідомі особи, одягнені в камуфляжну форму, з бейсбольними бітами, на чолі з депутатами міської ради Сіворко М.М., Левченко В.Г. та Салобай А.З. зрізали замки на церковних дверях. Вдаривши в церковні дзвони, вони заблокували вхід у храм і заявили, що релігійна громада храму в ім’я святих Бориса і Гліба переходить до розкольницької УПЦ КП. Представники т.з. київського патріархату були присутні при інциденті та спостерігали за ходом подій.

Нападники поводилися агресивно, погрожували, відтіснили віруючих від храму і навіть зірвали скуфію з голови настоятеля храма прот. Анатолія Міхневича. Отець настоятель повідомив про інцидент у міліцію, котра виставила біля дверей храму охорону. Благочинний, духовенство благочиння та віряни негайно прибули до місця, де втановили чергування.

Міський голова Костін Т.В., який пізніше під’їхав до храму для врегуювання конфліктної ситуції, оголосив про зібрання жителів мікрорайону Борисівка на суботу 11 жовтня для проведення голосування стосовно переходу громади до УПЦ КП.

«Питання про зміну підлеглості чи юрисдикції вирішується парафією, а не мешканцями населеного пункту»

У відповідь на це понад 150 членів релігійної громади храму святих Бориса і Гліба разом із настоятелем та священнослужителями Переяслав-Хмельницького району Бориспільської єпархії УПЦ зібралися в суботу 11 жовтня, щоб «засвідчити свою вірність Українській Православній Церкві та відмовитись змінювати підпорядкування парафії шляхом переходу до невизнаної, розкольницької УПЦ КП.

Було прийнято постанову, яку підписали всі члени громади.

«Ми, як громадяни України, повинні дотримуватись законодавства Держави, в якій живемо. Відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» питання про зміну підлеглості чи юрисдикції вирішується релігійною громадою (парафією), а не мешканцями населеного пункту чи іншими невідомими особами, — ідеться у тексті постанови.

Також згідно статті 4 цього ж Закону, «будь-яке пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг громадян залежно від їх ставлення до релігії, так само як і розпалювання пов’язаних з цим ворожнечі і ненависті чи ображання почуттів громадян, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом».

У даному конфлікті вбачається порушення рівноправ’я громадян через розпалювання релігійної та національної ворожнечі, за що передбачена кримінальна відповідальність за статтею 161 КК України, та пошкодження релігійних споруд чи культових будинків, за що передбачена кримінальна відповідальність за статтею 178 КК України.

Особи, що вчинили захоплення храму та ініціювали зміну підлеглості парафії, не є ані представниками, ані членами релігійної громади. Цей конфлікт організовано у корисливих цілях задля розпалювання ворожнечі і ненависті між людьми у той час, коли наша країна перебуває у стані війни, і коли нам всім вкрай необхідна молитва про мир і спокій у нашій Україні. Молитва, яка кожного тижня підноситься у храмі в ім’я святих Бориса і Гліба.

Ми, як мешканці міста (мікрорайонів Борисівка та Андруші, жителі яких теж відвідують даний храм) та релігійна громада Української Православної Церкви (а «релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою суспільного задоволення релігійних потреб. І держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим релігійним центрам») вважаємо, що храм і надалі повинен залишатись за релігійною громадою Української Православної Церкви, як він був і раніше. 

Ми всі мешканці міста, люди православні і добре розуміємо, що забирати храм у віруючих насильницьким шляхом є великим гріхом.

Враховуючи вищевикладене, просимо захистити храм в ім’я святих Бориса і Гліба від захоплення та насильницької зміни підпорядкування парафії з Української Православної Церкви до невизнаної самопроголошеної і розкольницької «Української православної церкви київського патріархату», забезпечити дотримання законодавства про свободу совісті у нашому регіоні та недопустити міжрелігійної ворожнечі».

«Це є грубим порушенням законодавства про свободу совісті»

На той же час Прес-служба Бориспільської єпархії розповсюдила повідомлення, в якому надана оцінка ситуації та пролунав заклик до примирення.

«Вирішення питання підлеглості релігійної громади святих Бориса і Гліба м. Переяслав-Хмельницький шляхом голосування мешканцями мікрорайону є грубим порушенням законодавства про свободу совісті, так як зміна підлеглості чи юрисдикції вирішується релігійною громадою (парафією). І будь-які протиправні дії будуть розцінюватись як втручання у діяльність релігійної організації, що заборонено законом.

Не дивлячись на заяви Філарета про непричетність УПЦ КП до захоплення парафій УПЦ, на особливу увагу заслуговує велика кількість так званих священнослужителів УПЦ КП.

Парафіяни вважають, що події, які останнім часом відбуваються навколо парафії святих Бориса і Гліба м. Переяслав-Хмельницький є провокацією та спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та протистояння у суспільстві, і мають на меті дестабілізувати ситуацію у регіоні, що може призвести до кровопролиття.

Закликаємо усіх до примирення та молитви за Україну, тому що мир нам зараз потрібен як ніколи. Не розпалюйте релігійного протистояння!

Бориспільська єпархія
захваты храмов
диалог УПЦ и УПЦ (КП)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4368

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар