Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Пасхальна Асамблея-2015: «Коли чуєш таку музику, вже нічого не страшно...»

Версия для печатиВерсия для печати

Лавра квітне!

В розквіті і Пасхальна музична асамблея-2015.

Її 5 день порадував «Великоднім концертом духовної музики» у стінах Трапезної церкви Києво-Печерської Лаври.

Твори О.Гречанінова, В.Зубицького, М.Вербицького… Фрагменти із знаменитої «Всеношної» Сергія Рахманінова. Справжнє свято для меломанів.

У день народження Рахманінова — 10 найкращих його творів

Втім публіка прийшла різна. Є завсідники, які відвідують мало не кожен концерт. А є й випадкові гості.

Людмила Люльчук зізналася, що потрапила на концерт за нагоди:

«Сьогодні у мене в Лаврі була зустріч зі священиком. І з друзями. І ми раптом опинилися на такому прекрасному дійстві. Я вийшла з концерту, і в мене такий трепет у душі, тому що спів не залишив мене байдужою!»

Людмила ― керівник координаційного центру громадської організації «Рада матерів та дружин учасників АТО» Білої Церкви. Заходом насправді вражена. Хоче прийти знову та трохи нарікає на інформаційну підтримку акції:

«Хотілося б, щоб це було доступно інформаційно, тому що ми про це дізналися щойно: зайшли в храм ― і такий випадковий сюрприз!

А приходити, бути тут ― однозначно треба! Бо таке щастя від усього цього: і свято, і Пасха, і благодать Божа, і такі діти чудові, і спів прекрасний!»

Вже кілька років поспіль у рамках Міжнародної Пасхальної асамблеї діє благодійна програма, яка допомагає Святошинському дитячому будинку-інтернату. Ідею благодійної допомоги Людмила підтримує цілком.

«Я вважаю, що на таких заходах потрібно проводити благодійні акції. Навіть якщо десь є нечисті руки, нечесні люди, не треба на це зважати. І це не повинно впливати на те, щоб люди не займалися благодійністю. Це ж Божа справа!

Я вважаю, що сьогодні потрібні добрі справи і добрі серця тих, хто займається благодійністю. Наприклад, як для цих хворих діток. Не можна кидати на ваги такі поняття, як «важливо»―«не важливо», коли за тим усім стоять живі люди. Благодійність повинна бути. Це складова духовного виховання суспільства».

Духовність і наше українське суспільство… Думка про нас і наше буття ― нині в головах у багатьох. Тож не дивно, що випадкова гостя так відгукнулася про музичний фестиваль, гаслом якого цьогоріч став слоган «Духовність єднає Україну».

Про це говорив один з організаторів Асамблеї ректор Національної музичної академії імені П.Чайковського Володимир Рожок:

«Головне завдання Пасхальної асамблеї ― об’єднати зусилля всіх православних християн, всіх людей доброї волі і зробити так, щоб ми хоч би на хвилину забули ті тяготи, які є в нашій державі і в нашому народові».

Ну і, звичайно, як гостинний хазяїн запросив відвідати інші заходи музичного свята.

Міжнародна пасхальна асамблея — 2015: календар заходів

Про виступ хорового колективу студентів Музакадемії імені П.Чайковського зі знанням справи розказав викладач кафедри хорового диригування цього навчального закладу Олександр Завулгін. Він прийшов не лише підтримати своїх учнів.

«Я взагалі захоплений хоровим співом з самого дитинства. У мене батько хормейстер. Тому я не міг таке свято пропустити повз себе. Тим більше, коли духовна музика звучить у храмі, та ще й у такому, як Трапезний, то з’являється бажання жити. І ти відчуваєш, що Христос воскрес. І вже нічого не страшно: можна і жити, і помирати.

Я вважаю, що це ― один з найкращих колективів України. Це молоді студенти, молоді люди. Всі вони досвідчені хормейстери, вчаться на кафедрі хорового диригування. Оце саме ті люди, як розбираються в тому, що відбувається навколо.

Це не просто співаки. І вони не просто виконують музику, а пропускають усе через себе: через душу, через голову і серце… І для мене це велике свято хорової музики!»

Але сподобалося не тільки фахівцям або ж досвідченим дорослим людям.

Шестирічна Людочка, сором’язливо ховаючи очі розказала, що сподобалось, «як співали тьоті. І тьоті разом із дядями. Вони співали, як ангели».

Ангелам Людочка може дати раду. Вона їх бачила на іконі. А от її брат Вова пояснює так:

«Мені дуже сподобалося. І таке враження, ніби не людина співала, а хтось, більший за людину».

Вові одинадцять. Він ходить у церкву на службу і знає багато молитов. Навіть упізнав на концерті те, що чув на службі у храмі:

«“Приидите поклонимся”, “Ангел вопияше”... Там іще таке найголовніше, що знаю, співали: “Христос воскресе!”»

До завершення Пасхальної асамблеї ― ще цілий тиждень. Хто не був, завітайте обов’язково.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Володимир Рожок: «Церква допомогла зберегти нашу хорову культуру. Настав час допомогти Церкві»

Дирижер камерного хора «Кредо» Богдан Плиш: «Нам удается пробуждать струны человеческой души»

Пасхальна Асамблея-2013 урочисто закрилась: 20 концертів, 7 країн, 45 колективів (+відео)

«Духовність єднає Україну» – 10 днів, 16 концертів Міжнародної Пасхальної Асамблеї-2014

Успенська Києво–Печерська Лавра
Володимир Рожок
Международная Пасхальная Ассамблея
Трапезный храм
Сергей Рахманинов

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2327

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар