Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

День Незалежності: Парадом і молитвою

Версия для печатиВерсия для печати

Наближається День Незалежності України. І ось журналіст однієї з загальнонаціональних газет телефонує із запитанням ― Ви «за» проведення військового параду чи «проти»?

Репетиція параду до Дня Незалежності. Фото з фейсбука

У День Незалежності в кожному храмі особливо помоляться про Україну

Те саме питання вже активно обговорюється і в соцмережах.

Спочатку я спробував відповісти на запитання в рамках запропонованої дилеми: особисто я не люблю військові паради, але можу зрозуміти бажання країни підтримати своїх захисників.

До того ж, я за «десовєтізацію», в тому числі й військового параду. Він не має нам нагадувати паради «на Красной площади».

Але потім я зрозумів, що потрібна суспільна дискусія і рефлексія не тільки довкола військового параду, але й самої концепції Дня Незалежності і його святкування.

День Незалежності України ― це свято Держави? Так, але мені здається, що в незалежній Україні вільними себе мають відчувати насамперед її громадяни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

День Незалежності України має стати святом Громадянина України.

Саме громадяни мають бути головними іменинниками і дійовими особами в цей день. І тоді знайдеться місце і військовому парадові, але, можливо, не на центральній площі країни, а на полігонах чи у військових містечках, де живуть родини наших захисників.

Ми маємо вшанувати в цей день усіх, хто працює задля спільного блага: і вчителів, і лікарів, і хліборобів, і державних службовців, і захисників правопорядку. А головне, відчути себе частиною великого цілого ― народу України.

Народ ― це не масовка на параді чи для телевізійної картинки. Народ ― це спільнота особистостей різних національностей, віросповідань і світоглядів, соціальних і професійних груп, об'єднаних любов'ю одне до одного і до своєї Країни та спільною працею задля спільного і особистого блага.

А ще цей день треба розпочати з молитви. Спільної молитви представників різних релігій і конфесій в нашому головному соборі ― Софії Київській чи на майдані перед нею. Молитви за мир і злагоду; єдність і порозуміння; за здоров'я живих і упокій спочилих співвітчизників і борців за незалежність України.

Якнайкраще для цього підходять слова молитви за Україну і нашого духовного гімну: «Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!.. Всі свої ласки й щедроти Ти на люд наш зверни. Дай йому волю, дай йому долю, дай добру освіту. Щастя дай, Боже, народу, і многая, многая літа!»

Ми уважно послухаємо в цей день промови і привітання президента, прем'єра, лідерів політичних партій і рухів, міських і селищних голів. Але і вони мають почути в цей день голос народу.

Ми хочемо в цей день бачити нашу владу не тільки на трибунах, але й серед людей на вулицях і площах, за одним святковим столом. Бо Держава ― це ми всі разом ― і обрані, і виборці.

А ще я хочу, щоб у цей день в ефірах усіх радіостанцій і телеканалів та на площах усіх міст і сіл лунала лише українська музика різних стилів і різних століть, класична і народна, популярна і андеграундна, сумна і весела…

А особисто в мене вже багато років є своя добірка патріотичної музики на випадок, якщо ми з родиною вирушимо у святкову подорож до якогось з містечок Київщини чи на малу Батьківщину. І цього року до неї ми додамо декілька нових, насамперед, сучасних антивоєнних пісень. Наприклад, «Тільки любов залишить тебе живим» у виконанні росіянина Макаревича, поляка Маленчука та українського гурту «Гайдамаки».

Блог прот.Георгія Коваленка на ТСН

Протоиерей Георгий Коваленко
Блог прот.Георгия Коваленко на сайте ТСН
День Незалежності України

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2479

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар