Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Бездомним допомагають навіть після смерті: відслужено панахиду за загиблими на вулиці

Версия для печатиВерсия для печати
29 лютого 2016 | Бідні, біженці

Близько 200 людей прийшло в Неділю про блудного сина до Свято-Вознесенського храму на Деміївці на щорічну панахиду за людьми, які загинули через мороз, насильство і хвороби.

Спочатку відбулася служба, під час якої поіменно назвали бездомних, які загинули взимку впродовж останніх років.

У богослужінні взяли участь вікарний єпископ Київської митрополії єпископ Миколай (Почтовий), настоятель храму протоієрей Павло Кирилов, благочинний Голосіївського району, та священнослужителі церкви на Деміївці.

Після служби відбувся поминальний обід. Бідних частували супом, гарячими стравами, салатами, тістечками та чаєм.

«Ця панахида традиційно відбувається в Неділю про блудного сина. Якщо згадати цю біблійну притчу, то синові, який покинув будинок і згодом повернувся, були раді не всі. Старший був незадоволений тим, що блудному синові приділяється надто багато уваги. Ця притча говорить, що ми маємо приймати тих «блудних синів» з милосердям і без осуду, як прийняв блудного сина його батько», — сказав єпископ Миколай.

У Києві звершили панахиду за померлими на вулицях «від холоду і голоду»

Серед тих, хто молився цього дня в храмі, є й бідні, які вже багато років приходять на панахиду до Свято-Вознесенського храму. «Це можливість згадати усіх тих, хто постраждав від морозів і помолитися за них», — говорить бездомний Володимир. 

«Зима вражає, перш за все, бездомних людей, — зазначив голова організації Друзі Спільноти святого Егідія та співорганізатор події Юрій Ліфансе. — Щороку хтось із бездомних, яким ми щотижня уже впродовж багатьох років опікуємося, гине, не витримуючи холодів. Ми започаткували панахиду після одного з таких випадків».

Традиція служити панахиду народилася у 2006 році, коли на вулиці від морозів загинула одна бездомна жінка на ім’я Міла. Разом із родиною вона приїжджала до Києва на заробітки із Закарпаття. Під час морозів її разом з дітьми вигнали з дому, який вона винаймала. Маленьких дітей їй вдалося прилаштувати у родичів, а сама вона залишилась ночувати на вулиці. В першу ж ніч, у самому центрі міста, поруч із одним із торговельних центрів вона замерзла. 

Спільнота Святого Егідія намагається допомагати людям, які потерпають від бідності та різних негараздів. Дуже багато років поспіль тут опікуються бездомними людьми на вулицях Києва, Львова, Івано-Франківська.

Як кияни перемагають смерть?

Надо ли мыть руки... помогая бездомным?

Взимку найбільш необхідною є допомога безпритульним людям. Тому що навіть за умов такої теплої зими, як зараз, люди замерзають, і можуть загинути. На жаль, люди на вулиці довго не живуть: через нестачу допомоги та відповідних послуг, що може надати держава. Кілька разів на тиждень волонтери приходять до бідних, щоб принести їм їжу. Це приблизно 25 тисяч порцій щороку.

Юрий Лифансе
панихида по замершим в морозы

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1295

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар