Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Спільнота Тезе шукає сім’ї, готові прийняти молодих людей з Європи на період великоднього паломництва

Версия для печатиВерсия для печати
06 березня 2015 | Події | Архів

У квітневі пасхальні дні, наприкінці Світлого тижня, молодь з різних європейських країн приїде в Україну як «паломники довіри» від спільноти Тезе, аби помолитися за мир, познайомитися із багатством української православної культури та розділити радість Воскресіння Господнього разом із українськими християнами. Їм потрібно переночувати 3-4 ночі в сім’ях українців.

Наразі організатори паломництва шукають людей, які б змогли прийняти у себе вдома молодь з Європи та України, що братиме участь у паломництві, на 3-4 ночі. Молоді люди приїдуть до Києва у вівторок 14-го або середу 15-го квітня, та поїдуть у суботу, 18 квітня.

Більшість з них буде в Україні вперше і, ймовірно, матиме багато питань. Мета їхнього візиту – познайомитись із багатством християнської традиції та української культури.

Вони йтимуть рано вранці та повертатимуться о 22:00. Їм потрібно лише тепле спальне місце, щось на сніданок та вечерю.

У програмі паломництва — відвідання, зокрема, Києво-Печерської лаври, Софійського собору, Спасо-Преображенського собору в Ліко-граді та Іонинського монастиря.

Якщо ви живете у м. Києві та можете прийняти у себе вдома одного чи декількох молодих людей, будь ласка, повідомте нам про це, заповнивши анкету:

Анкета для приймаючих сімей

Що таке Тезе?

Тезе – це селище у Бургундії, у центральній Франції. Із 1940 року тут поселився брат Роже, навколо якого через кілька років, як у давньохристиянські часи, зібралася чернеча спільнота. Сьогодні спільнота Тезе налічує понад сто братів із близько 30-ти країн світу та різних християнських конфесій. З 2005 року спільноту очолює брат Алоїс. Монастир прагне бути знаком примирення між розділеними християнами і народами.

В Тезе брати, відмінні між собою за расовими, культурними та мовними ознаками, живуть, моляться та працюють разом. Вони свідчать, що Христос руйнує будь-яку стіну, що розділяє людей. Одним з головних служінь спільноти Тезе є гостинність. Щороку сюди приїжджають тисячі молодих людей з різних країн Європи та світу, щоб розділити у простоті глибину християнського життя.

У 2012 році Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир зустрівся з настоятелем спільноти Тезе братом Алоїсом. Під час зустрічі Блаженніший поділився спогадами про своє відвідування спільноти Тезе у часи, коли він виконував послух Патріаршого екзарха Західної Європи, та зазначив, що добрі взаємини між православними та римо-католиками, які традиційно підтримують у спільноті Тезе, сприяють плідному діалогу конфесій.

Одним з ключових слів Тезе є «довіра». Організовані спільнотою зустрічі в Європі та на інших континентах є разом частиною «паломництва довіри на землі». «Слово «довіра», напевно, одне з найскромніших, звичних та простих слів, та поряд з цим – одне з найважливіших… В довірі є таємниця любові, таємниця сопричастя та накінець, таємниця Бога як Трійці», – пише про Тезе православний французький богослов Олів’є Клеман.

† Блаженніший ВОЛОДИМИР, Митрополит Київський і всієї України
Спільнота Тезе

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2390

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар