Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Отець Хризостом — про мости зі світом, Фейсбук та автокефалію в Україні

Версия для печатиВерсия для печати
22 вересня 2016 | Точка зору

Ми продовжуємо публікувати найцікавіші відповіді афонських ченців, які прозвучали під час зустрічі у Відкритому Првославному Університеті.

Початок читайте: Афонські монахи — Україні: «Ми любимо вас і бажаємо, щоб усі ми зустрілися в раю»

Про мости зі світом, використання Фейсбука та можливість автокефалії в Україні відповідає ієромонах Хризостом.

 

— У вас вражаюче знання зовнішнього світу (ФБ-реальність, інформаційне суспільство, життя людини в миру). Звідки воно? Чи не суперечить це меті ченця зректися світу і думати тільки про спасіння душі?

— Так, справді так. Я, як справжній монах, мав би сидіти зараз у себе в келії і молитися. Але ми намагаємося поєднувати і чернечі обв’язки, і реагувати на потреби наших братів і ближніх. Але завжди при цьому бути розсудливими, критичними.

У нас немає Facebook, ми цим не займаємося, оскільки вважаємо його небезпечним. Але у нас є певні мости, які нас єднають зі світом, з людьми. І найголовніший такий місток — це молитва. Є й інші місточки, такі як: гостинність, коли ми приймаємо інших людей в гості, порада, сповідь і, звичайно, лекції, як сьогодні. Ми намагаємося користуватися будь якою нагодою поговорити з людьми.

Але я думаю, що крім того, що ми маємо жити усамітнено і здійснювати свій послух — молитися, справжній монах має вирізнятися двома чеснотами. І одна з них — це смирення і слідування правилам монастиря, чернечого життя.

Якщо раптом я загоржуся, тоді це буде означати, що я вже не є монахом. Якби я приїхав сюди, не отримавши на це благословення свого ігумена, я б теж не був монахом. Тобто ми маємо поєднувати свої підпорядкування, стежити за тим, щоб чітко виконувати правила і ті приписи, які існують у чернечому житті, житті конкретного монастиря, але при цьому ми повинні реагувати на виклики, які ставить сучасність перед людством.

— Чи можна розказати більше про зустріч у Парламенті зі спікером та прем'єр-міністром щодо Автокефальної Церкви в Україні?

— Наші враження такі, що нам треба молитися. Нам потрібно бути чесними самим із собою, з тим, щоб дозволити Богові допомогти нам. Якщо ми хочемо насправді допомогти своїй Батьківщині, тоді ми знайдемо такий шлях — Бог нам його покаже.

Ми молимося за всіх: за малих, за нас, смиренних рабів Божих, за великих світу цього, — і просимо, щоб Бог осяяв їхні душі, серця, щоб вони робили правильні кроки, правильний вибір на благо людей і Батьківщини.

Справа монаха в тому, щоб він постійно говорив: «Господи Христе, помилуй мене!» І ця фраза «помилуй мене» — істина нашого життя. Бог мене любить, Він любить нас більше за нас самих, ніж ми себе любимо. Він знає ті дороги, якими ми маємо піти. І Він допоможе мені, моїй громаді і моїй Батьківщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Другий семестр у Відкритому Університеті Софії-Премудрості розпочався із лекції ченців-афонітів. ФОТОрепортаж

У Відкритому Православному Університеті відбулася лекціїя ієромонаха Хризостома +ВІДЕО

«Сучасна людина та значення самопізнання». Лекція ієромонаха Хризостома Кутлумуського

ієромонах Хризостом
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
монастир Кутлумуш на Афоні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2487

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар