Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

#ОТЧЕНАШ рекомендує. Який святий з царем Іваном Грозним сперечався?

Версия для печатиВерсия для печати

13 березня звершується пам’ять святого, який своєю сміливістю і молитвою врятував населення міста Псков від поголовного винищення царем Іваном Грозним.

Йдеться про блаженного Миколая, Христа ради юродивого, який відійшов до Бога у 1576 році.

***

Як розповідають історичні джерела, народ неодноразово помічав його дивовижні здібності ― здійснення пророцтв і допомогу у зціленнях ― та називав його Микула Свят, або Микула Салос, що в перекладі з грецької означає «блаженний».

Коли війська Івана Грозного, перед тим зруйнувавши Новгород та знищивши там кілька десятків тисяч волелюбних городян, підійшли до Пскова, назустріч їм вийшов місцевий блаженний.

На вході до міста цар побачив дивовижну картину: усі мешканці мовчки стояли біля хат навколішки, тримаючи хліб і сіль, а по вулиці верхи на палиці скакав Микола Салос, який, наблизившись до Івана, промовив: «Іванку, Іванку, скуштуй-но хлібця-солі, замість християнської крові!»

Пізніше, потрапивши до царського намету, блаженний запропонував царю з’їсти шмат кривавого м’яса. Був Великий піст. Грозний зауважив, що він православний християнин і м’яса в піст не вживає. На що почув від блаженного: «А кров християнську п’єш!»

Зворушений словами блаженного Миколая, Грозний не зачепив Пскова, а вдячні жителі ще за життя шанували Миколая як святого.

***

Згадуючи цей епізод з життя блаженного Миколи Псковського, пам’ятаймо ― що б ми не їли під час Великого посту, головне, аби ми не гризли іклами власних негативних емоцій нашого ближнього. Тоді решта постових обмежень матиме свій сенс.

Також, дивлячись на те, як блаженний Микола врятував від руїни рідне місто, навчимося від нього бути патріотами, адже любов до земної Вітчизни ― один із проявів Небесної, Божественної любові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

протодиякон Микола Лисенко
#Отченаш.укр

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1742

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар