Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Освячено найдревніший Троїцький храм Зимненської обителі, побудований рівноапостольним князем Володимиром. ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
05 травня 2014 | Події

У суботу, 3 травня, Місцеблюститель Київської Митрополичої Кафедри, Митрополит Чернівецький та Буковинський Онуфрій прибув до Святогірського Успенського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря. Напередодні неділі жінок-мироносиць митрополит Онуфрій очолив вечірнє Богослужіння та освятив храм на честь Святої Трійці.

Митрополиту співслужили єпископ Володимир–Волинський та Ковельський Володимир, духовенство монастиря та єпархії.

***

Храм в ім'я Святої Трійці – є найдревнішою кам'яною спорудою Зимненської обителі. За переданням, цю церкву збудував сам рівноапостольний князь Володимир, заснувавши тут монастир. Дослідники підтверджують цю гіпотезу, датуючи храм ХІ століттям. Церква має форму ротонди, що свідчить про її древність та оборонне значення.

У часи, коли монастир було закрито, Світо-Троїцька церква виконувала функції парафіяльного храму. Навіть у часи богоборства та войовничого атеїзму тут ніколи не змовкала молитва. Мешканці Зимного та навколишніх сіл молилися у цьому храмі, вінчалися, хрестили тут своїх дітей. Перші монахині, які прийшли відроджувати Зимненську обитель, спочатку теж молилися у цій церкві, оскільки інші храми обителі лежали в руїнах.

З відродженням монастиря Троїцький храм отримав нове життя. Було проведено ґрунтовне дослідження та реконструкція древньої святині, завдяки чому вона набула первозданного вигляду.

Святий Престол та іконостас Троїцького храму виготовлені з білого мармуру і прикрашені різьбленням з візантійськими орнаментами. Особливо вражає унікальний настінний розпис, виконаний у древньому візантійському стилі.

У куполі храму знаходиться зображення Христа-Пантократора у сфері, яку тримають чотири архангела. Нижче – зображення старозавітніх пророків, які пророкували про пришестя у світ Христа-Спасителя.

На стінах центральної частини храму зображені події священної історії – Благовіщення, Різдво Христове, Зішестя у пекло, а також чотири євангелісти, та Дейсісний чин – зображення Спасителя і звернених до Нього у молитві Пресвятої Богородиці, Іоанна Предтечі та апостолів.

На рівні людського росту зображені святі – рівноапостольні, мученики, преподобні. Складається враження, ніби святі стоять тут у храмі разом з богомольцями – Церква земна і небесна з'єднуються у єдиній молитві до Спасителя світу.

Особливої уваги заслуговує зображення П'ятидесятниці, розміщене на західній стіні храму. Півколом сидять дванадцять апостолів, центральне місце незайняте – це місце Христа, Який завжди незримо перебуває у Своїй Церкві. Над апостолами зображено небесне сяйво – символ Духа Святого, Який у вигляді світлих променів сходить на кожного з апостолів. Низ композиції займає зображення восьми людей, які оточені темрявою, переданою рідкісним для іконопису чорним кольором. Це уособлення народів, що сидять у темряві язичництва і очікують просвіщення апостольським благовістям.

У олтарі Свято-Троїцького храму центральне місце займає образ Нерукотворного Спаса та зображення Євхаристії – Христа, Який причащає апостолів Своїм Тілом і Кров'ю, нижче знаходяться ікони древніх святителів.

zymne.org/monastyr

ВОЛОДИМИР (Мельник), архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський
1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Володимир-Волинська єпархія
Успенський Святогірський Зимненський ставропігійний жіночий монастир

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6601

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар