Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Останні 12 днів онкохворої дитини… Не пропустіть показ у вашому місті легендарної вистави «Оскар і Рожева Пані»

Версия для печатиВерсия для печати
18 березня 2016 | Події | Архів

Арт-проект «Оскар і Рожева Пані» об’єднав творчі зусилля митців з різних міст та різних театрів, повідомляє сайт «Жити завтра».

Сценічна інтерпретація одноіменного роману Еріка-Емануеля Шмітта оповідає про маленького хлопчика, який проживає останні 12 днів свого життя, шукаючи в Бога відповідей на запитання про любов і смерть.

Актриса Ірма Вітовська, режисер Ростислав Держипільський, гурт «Океан Ельзи», художник Андрій Єрмоленко, балетмейстер Ольга Семьошкіна та актори Івано-Франківського театру ім. Івана Франка доклали зусилля, аби вистава стала не лише творчою подією, а також приводом до вирішення значущої соціальної проблеми – створення в Україні доступної системи паліативної допомоги для тяжко хворих дітей.

Вперше в історії сценічних інтерпретацій роману  головні ролі у виставі виконували діти — учні івано-франківської театральної студії Марко Кирильчук та Влад Балюк.

***

Повість «Оскар і Рожева Пані» написана у формі 14 листів десятирічного хлопчика Оскара, невиліковно хворого на рак.

Він відчуває, що ні хіміотерапія, ні пересадка кісткового мозку не принесли йому полегшення. Своїх батьків Оскар вважає легкодухими, бо вони бояться відверто сказати синові про те, що він сам уже добре усвідомлює: жити йому залишилося зовсім мало.

Побег от смерти, или Воспоминания маленькой пациентки

Ирина Гавришева: Для тех, кто остается жить

Єдиною близькою для Оскара людиною стає Бабця-Ружа – добровільна помічниця лікарні, яка приходить зі щирим бажанням подарувати свій час і своє серце хворим дітям. Щоб хлопчик прийняв жахливу правду про життя і смерть, Бабця-Ружа спонукає Оскара викласти свої думки у вигляді листів до Бога.

Крім того, він має собі уявити, що кожен прожитий ним день є десятиріччям. І хоча Оскару важко повірити в Бога, проте він іде на цей експеримент і таким чином проживає все своє життя – 110 років за 12 днів. Це було дійсно все життя, адже воно змогло вмістити в себе юність, перше кохання, одруження, турботу про всиновлених дітей, кризу середнього віку, старість і підготування до смерті.

Е.Е. Шмітт говорив: «Був час, коли я сам був серйозно хворим, і невідомо, як все могло закінчитись. Бувало, що я супроводжував людей на шляху до смерті, я бачив, як вони помирають. Звичайно, я міг взяти для книги дорослу людину, але взяв дитину. Яка різниця, в якому віці людина помирає? Вона все одно проживає ціле життя. Я вважаю, що є дар життя, але є і дар смерті, і обидва ці дари дані людині. І це невідворотно».

Ця маленька історія про хворого хлопчика, яка вмістила в себе високу філософію буття, смерті, страждання, не може нікого залишити байдужим. Повість «Оскар і Рожева Пані» перекладена на безліч світових мов, а її театральна постановка ось уже кілька років не сходить зі сцен найвідоміших театрів.

Ірма Вітовська
паллиативная помощь
Вистава Оскар і Рожева Пані

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1591

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар