Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Оскар і Рожева Пані» — у Києві! 11 квітня відбудеться показ всесвітньо відомої вистави

Версия для печатиВерсия для печати
01 квітня 2016 | Події | Архів

11 квітня у приміщенні Національної оперети відбудеться вистава благодійного театрального проекту «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого  роману класика сучасної світової літератури Еріка-Еммануеля Шмітта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні 12 днів онкохворої дитини… Не пропустіть показ у вашому місті легендарної вистави «Оскар і Рожева Пані»

Арт-проект «Оскар і Рожева Пані» зібрав понад 600 тисяч гривень на допомогу невиліковно хворим дітям України. ЗВІТ

«Оскар і Рожева Пані» (Oscar et la dame rose) — це щемливі листи безнадійно хворого хлопчика Оскара до Бога. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча би в останні дні життя, про гармонію та любов у цілому світі.

Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає дивовижна жінка. Колись вона виступала на цирковій арені у ролі боксера, тепер вона — сестра милосердя. Це і є Рожева Пані. Чуйна та духовна людина.

Монологи Оскара, адресовані Богу, та діалоги Оскара з Рожевою Пані складають внутрішній сюжет емоційної та катарсисної книги Еріка-Емануеля Шмітта, яку сам автор визначив як роман. Твір вперше опубліковано 2002 року, і він відразу здобув мільйони шанувальників у світі. 2009-го книга видана українською мовою.

28 березня театральний проект «Оскар» отримав чергову важливу нагороду — премію «Киівська Пектораль-2016» у номінаціі найголовніша «ПОДІЯ ТЕАТРАЛЬНОГО РОКУ».

Проект проходить за підтримки благодійного Фонду «Мати Тереза» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження». Партнери — Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація, Національна оперета України.

«Це емоційно насичений проект, — зазначив художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський. — Ми хочемо привернути увагу бізнесменів, впливових людей до цієї проблеми, взагалі людства, щоб вони подивилися в очі цим дітям і відкрили щось нове.

Це реалістичний проект. Ми не можемо стояти сьогодні осторонь і казати, що у нас все нормально, оскільки, на жаль, у нашій країні починають щось робити, коли стає вже занадто пізно. А цей захід покликаний звернути увагу на дітей, яким вкрай необхідна наша допомога.

Такі соціальні проекти змінюють нас, роблять добрішими, чуйними один до одного — створюють країну з людським обличчям».

За офіційними даними, щороку майже 17 тис. українських дітей потребує паліативної допомоги — тобто потребує нашого співчуття та милосердя. Багато маленьких українців з різними захворюваннями найчастіше помирають або вдома без якісної паліативної допомоги та належного знеболення, або в реанімаційних відділеннях — відірвані від родини. Проблема доступу до якісної паліативної допомоги в Україні не визнана на національному і не забезпечена на регіональному рівнях.

За матеріалами ФБ-сторінки спільноти «Оскар. Мріяти і жити»

Ірма Вітовська
паллиативная помощь

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1685

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар