Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Олена Богдан: «Погляди вірян КП і МП є значно ближчими, ніж ми часто уявляємо» +ВІДЕО

Версия для печатиВерсия для печати

Дослідження, яке провів Київський міжнародний інститут соціології стосовно релігійної ідентифікації українців, було найновішим.

Його результати представила учасникам круглого столу у Відкритому Університеті Олена Богдан — соціолог, викладач Києво-Могилянської академії та Київського політехнічного інституту.

Олена Богдан

Відкритий Університет провів круглий стіл «Релігійно-конфесійна самоідентифікація населення України». +ФОТОРЕПОРТАЖ

Круглий стіл: соціологи оприлюднили нові дані щодо релігійної самоідентифікації українців, частоти молитви, мови спілкування і геополітики

У коментарі Відкритому Університету пані Олена розповіла:

«Ми сьогодні вперше представляли дані опитування КМІС щодо релігійної ідентичності. Дослідження проводили з 19 по 31 травня 2016 р. Вибірка є репрезентативною для населення від 18 років і старше на територіях, контрольованих Україною.

Ми запитували не лише про релігійну ідентичність, але і про частоту молитви. Респонденти зазначали, що 2/3 з них молилися один або більше разів упродовж останнього місяця вдома своїми словами, за молитовником, або в інший спосіб. І серед тих респондентів, які ідентифікували себе як християни, 2/3 упродовж останнього місяця відвідали церкву хоча б один раз з метою молитви, тобто вони молилися у церкві. Знову ж, це не обов’язково була молитва за молитовником, це могла бути молитва своїми словами.

Особливу увагу ми приділили складу вірян УПЦ КП і УПЦ МП, оскільки це злободенні питання для нашого суспільства. Варто зауважити, що навіть у Церкві УПЦ МП більшість вірян зазначають, що їм зручніше спілкуватися українською мовою.

І ми бачимо, що певні відмінності у національній ідентичності, у поглядах щодо зовнішньої політики є. Але, на нашу думку, ці відмінності значно перебільшені в очах багатьох людей. Якщо ми подивимося на дані, то погляди вірян КП і МП є значно ближчими, ніж ми часто стереотипно уявляємо».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ольга Балакірєва: «Більшість населення вважають себе просто православними»

Михайло Міщенко: «Релігійна ідентичність наших громадян постійно змінюється»

Лариса Владиченко: «В 90-ті в Україні було зареєстровано багато «паперових» релігійних громад»

Олена Богдан
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3529

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар