Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ОФІЦІЙНО. Перелік жалобних заходів, пов’язаних із кончиною Блаженнішого Митрополита Володимира

Версия для печатиВерсия для печати

ТЕКСТ З ЖУРНАЛУ ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ВІД 7 ЛИПНЯ 2014 РОКУ.

У суботу вранці, 5 липня 2014 року, на 79 році життя та на 23 році Предстоятельського служіння після тривалої хвороби в лікарні відійшов до Господа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Розпорядженням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія була створена Комісія з організації та проведення поховання Предстоятеля Української Православної Церкви.

5 липня

 Вдень труну з тілом спочилого Предстоятеля Української Церкви було доставлено до резиденції Митрополита Київського і всієї України у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

 Тут, у митрополичій резиденції, Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій відслужив заупокійну літію.

 Під час відправи молився Президент України Петро Порошенко.

 Цього ж дня ввечері перед початком Всенощного бдіння труну з тілом Блаженнішого Митрополита Володимира було перенесено до Успенського собору Києво-Печерської Лаври.

6 липня

 У неділю, 6 липня, Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій у співслужінні ієрархів Української Православної Церкви та духовенства звершив Божественну літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. За богослужінням підносилися сугубі молитви за спокій душі новопреставленого Блаженнішого Митрополита Володимира.

 Цього ж дня о 12.00 в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

 Засідання розпочалося заупокійною літією за новопреставленим Предстоятелем. На засіданні було затверджено склад Комісії з організації та проведення поховання Предстоятеля Української Православної Церкви і створено Комісію з прийому майна спочилого.

Священний Синод прийняв Звернення, в якому сповістив єпископат, духовенство, ченців та вірян Української Православної Церкви про кончину Предстоятеля та закликав піднести щирі молитви за спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира.

Читайте також:

«Перед труною спочилого Предстоятеля просимо ради Христа всіх, хто тримає зброю, скласти її та сісти за стіл переговорів» — ЗВЕРНЕННЯ СИНОДУ

Священний Синод УПЦ: «Ми маємо зробити усе можливе, аби церковні розділення в Україні відійшли в минуле»

 Увечері, 6 липня в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відбулося Всенощне бдіння, яке очолив Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри у співслужінні представників Помісних Православних Церков, єпископату та духовенства Української Православної Церкви.

 Після богослужіння було відслужено заупокійну літію за спочилим.

7 липня

 Вранці, 7 липня, на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври було звершено Божественну літургію.

 Після неї ― чин відспівування Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, в яких взяли участь представники Помісних Православних Церков, єпископат та духовенство Української Православної Церкви.

 Близько опівдня гроб із тілом спочилого Митрополита хресним ходом було обнесено навколо Успенського собору Києво-Печерської Лаври та доставлено до лаврського братського кладовища.

 Тут спочилий був похований біля храму Різдва Божої Матері на Дальніх печерах.

† Блаженніший ВОЛОДИМИР, Митрополит Київський і всієї України
Умер Блаженнейший Митрополит Владимир

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3738

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар