Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Одяг, стиль, fashion

Версия для печатиВерсия для печати
16 листопада 2017 | Точка зору

Зустрічають по одягу, а проводжають по-різному. І ксенофобські нападки може спричинити як кіпа, так і хрестик, так і хіджаб…

Бажано, щоб духовний світ людини збігався із зовнішнім виглядом. Такі зустрічаються не часто, а так хотілося б, щоб усі люди були досконалими.

У цьому випуску йдеться про одяг, про стиль, fashion та про можливість представити себе суспільству за допомогою одягу. Тема програми — «По одягу зустрічають».

Гість студії – ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко:

Проблема є. Але людина, яка вирішила одягнутися не так, як інші, має розуміти, що це буде не всім подобатися. І це нормальна ситуація. І це вибір цієї людини.

Був період, коли одягнутися не так, як всі, було сміливим вчинком. Сьогодні – це не такий сміливий вчинок. З іншого боку, був період, коли одягнути на себе хрест і рясу, і вийти на вулицю, було певним подвигом. Сьогодні це не є подвигом. Навпаки, сьогодні іноді варто зняти хрест і рясу, щоб люди побачили, що під нею щось є і що людина може бути християнином не тільки ззовні, а є щось глибше.

З іншого боку, є теми різні, коли ти йдеш на ефір на суспільно-політичну тему, то, можливо, краще одягнутися як громадянин, бо ти будеш висловлюватися як громадянин. Якщо ти йдеш як представник церкви, то ти дійсно маєш відповідати. Тобто, має бути певна культура і цій культурі треба вчитися.

Так само треба навчитися розрізняти різний одяг. Якщо це представник іншого народу, тієї чи іншої релігійності, священнослужитель тієї чи іншої конфесії чи релігії, чи військовий – це теж певна культура одягу.

Думаю, нетолерантність виникає там, де дійсно не вистачає освіти, культури і там, де є упередженість, стереотипи і страх. Де є страх, немає любові. А там, де є любов, людина приймає іншого таким, яким він є, навіть якщо він не схожий на тебе.

Дивіться повний запис телепрограми «Світло»:

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2173

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар