Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Одним волинянином більше: уродженець Волині владика Нафанаїл (Крикота) повернувся до Луцька вікарним єпископом

Версия для печатиВерсия для печати
09 лютого 2016 | Наталія Малімон | Події

Представлення вікарного єпископа Волинської єпархії УПЦ, єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла (Крикоти) відбулося у кафедральному Свято-Покровському храмі Луцька.

Владика Сергій очолив урочисту Божественну літургію, йому співслужили єпископ Камінь-Каширський Нафанаїл, секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук, архімандрит Аліпій (Сапіга),  голова єпархіального Інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, благочинний Луцького міського округу протоієрей Володимир Літвенчук, сонм священиків та диякони. Співали архієрейський хор і хор студентів Волинської духовної семінарії.

З благословення Предстоятеля УПЦ владика Сергій зачитав затверджений Священним Синодом указ про призначення вікарного єпископа Волинської єпархії – єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла (Крикоти). Владика пригадав спільні Богослужіння з керуючим Волинською єпархією УПЦ Ніфонтом, котрий ніколи не питав, чи добра дорога до храму, чи у ньому буде тепло, чи зимно, а їхав і проповідував спраглим на слово Боже людям. Він, казав владика Сергій, і нині має силу духу, але як людина вже не завжди має силу фізичну. Тому Священний Синод і надав митрополиту Волинському та Луцькому Ніфонту і вірним його єпархії помічника в особі єпископа Нафанаїла.

Донедавна єпископ Нафанаїл був вікарним єпископом у самого владики Сергія, а також очолював Почаївську духовну семінарію. Владика Сергій відзначив, що таким є Промисл Божий: колись саме владика Ніфонт наставляв та навчав і благословив на служіння Господу у чернечому стані теперішнього вікарного єпископа Нафанаїла (тоді ще Петра Крикоту із села Залюття Старовижівського району). А також висловив сподівання, що з милості Божої та Богоматінки єпископ Нафанаїл гідно виконуватиме послух вікарного єпископа Волинської єпархії, і від єпархії Тернопільської вручив йому ікону новомучеників та сповідників Руських.

Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт подякував за те, що має тепер помічника у своєму служінні. Розказав, що знає вікарного єпископа Нафанаїла ще з його дитинства, пам’ятає як віруючу дитину, віддану Церкві людину. Петро Крикота хотів послужити Церкві і Господу і отримав благословення на те від свого духовного батька владики Ніфонта. Божим провидінням він знову на Волині, і владика Ніфонт має добру надію на спільне служіння у Христовій Церкві, d якій люди могли б спасатися і очищати душу та розум. Побажав, аби Господь укріпив владику Нафанаїла у служінні єпископом волинської землі і наверненні людей до єдності та любові.

Три волинські слова «Спаси вас, Господи!» присутні на богослужінні виголосили митрополиту Тернопільському і Кременецькому Сергію та вікарному єпископу Волинської єпархії Нафанаїлу. А хори і священики проголосили «Многі літа».

За матеріалами сайту Волинської єпархії

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
СЕРГІЙ (Генсицький), митрополит Тернопільський і Кременецький
Волинська єпархія
Єпископ Камінь-Каширський Нафанаїл (Крикота)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5979

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар