Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Обличчя, виклики, покликання та багато книг і музики: у Лишні завершився XVI КЛБІ

Версия для печатиВерсия для печати
02 серпня 2018 | Репортаж

З 18 липня по 1 серпня у селищі Лишня під Києвом відбувся XVI Київський літній богословський інститут. До центру «Ковчег» з’їхалася молодь з України та зарубіжжя, щоби послухати видатних богословів, філософів, істориків і філологів з усього світу. Це були два тижні спільного життя студентів і викладачів, наповнені навчанням і спілкуванням, молитвою, працею і відпочинком.

Організаторами, як і зазвичай, виступили видавництво «Дух і Літера», Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний і соціально-просвітницький центр «Ковчег».

«Дуже складно описати свої емоції після Київського літнього богословського інституту, — розповіла одна з цьогорічних учасниць Регіна Ельснер з Німеччини. — Це був, напевно, найбільш вражаючий досвід останніх років. Дивовижна аудиторія студентів та доповідачів, абсолютно відкрита атмосфера розмови, свобода мисленнєвого процесу у всіх, критичне мислення по справі, абсолютно доброзичливе і довірливе ставлення до кожного, природне переплетення духовності, богослов’я та громадянської свідомості...»

Цьогоріч КЛБІ працював за темою: «Спільнота: Обличчя. Виклики. Покликання». Серед запрошених гостей були Валентин Сильвестров, Олексій Панич, єпископ Новосанжарський Веніамін (Погрібний), Олександр Філоненко, о. Олексій Струве, Юрій Ліфансе…

Учасники говорили про права людини, філософію Біблера, етику Бонхефера, молитви Тезе, модерн, постструктуралізм, соціальну етику та музику Сильвестрова... Мистецтва (музики та живопису) на цьому КЛБІ було багато.

«Greetings from Silvestrov! Ravenna in Ukraine» — написав у себе в ФБ один з організаторів літнього інституту Костянтин Сігов. Влітку Костянтин Борисович разом із Валентином Сильвестровим відвідали Італію, де в Равенні відбувся концерт маестро у рамках всесвітнього миротворчого проекту «Шляхи дружби».

Миротворчими «Шляхами дружби» з Києва до Равенни пройшовся співзасновник ВПУ Костянтин Сігов

Нині ж на запрошення організаторів КЛБІ всесвітньовідомий український композитор побував у Лишні та представив свої твори.

«Стілець і табуретка, табу і ритуал — і все це для того, щоб поговорити зі слухачами Київського літнього богословського інституту про те, що таке культура, — написав про враження від цьогорічної зустріті у Лишні Олексій Панич. — Добре поговорили, душевно. Після лекції… ще довго сперечалися про те, чи можна уподібнити восьминогу не тільки культуру…, але і ... Христову Церкву… У восьминога ж є щось постструктуральне, чи не так?»

Питання про те, як духовна школа може випускати уражених Христом людей, хвилювало владику Веніаміна (Погрібного) та слухачів КЛБІ. Біблійний текст Притч царя Соломона став трампліном для польоту думки цікавої доповіді владики.

Уперше в Україні завдяки КЛБІ було представлено богослов'я у графіці Лілії Ратнер.

Дивовижний рух людини між Італією та Україною, між Трастевере та Майданом, серед культур, людей та поколінь презентував Юрій Ліфансе. Він поділився досвідом діяльності громади «Святого Егідія», яка цього річ відзначає 50 років від дня свого заснування.

На поширене питання молоді про те, як не боятися відповідальності та чи можлива постійність, відповідав о.Олексій Струве.

«Наше хрещення вимагає від нас сталості. Але, з іншого боку, кожен з нас в житті змінюється і зростає… Але є одна стала складова — це наша впевненість (це осердя!!!), що для Христа кожен з нас єдиний, і Його любов і ніжність до кожного — незмінна…

З приводу страху щось робити… Наша справа — дозволити Духу діяти в наших громадах, щоб наше свідчення у світі володіло своїм повним сенсом, і щоб наші особисті стіни не перешкоджали Святому Духу. Це теж наша відповідальність».

Також під час роботи інституту відбулася презентація українського перекладу книги Дітріха Бонгеффера «Спротив і покора. Листи і нотатки з-за ґрат», яке видала «Дух і Літера».

Зустрічі у КЛБІ — це завжди натхнення для його учасників, це книги, які треба прочитати, музика, яку треба  послухати, люди, з якими треба зустрітися, проекти, які треба здійснити… Та шлях до нового КЛБІ, який треба пройти за наступний рік.

За матеріалами ФБ-сторінок учасників КЛБІ та Центру святого Климента

Константин Сигов
Юрій Ліфансе
Олексій Струве
Олександр Філоненко
Валентин Сильвестров
Олексій Панич
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
селище Лишня
КЛБИ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
953

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар