Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Об’єднавчий собор: післямова» — на круглому столі у ВПУ закликали у мирі і любові покласти фундамент нової Церкви

Версия для печатиВерсия для печати
20 грудня 2018 | Події

20 грудня Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості провів круглий стіл за результатами Об’єднавчого собору, що відбувся у столиці в Софії Київській 15 грудня 2018 року.

«Об’єднавчий собор: післямова» — так назвали свою зустріч філософи, духовенство, громадські діячі, представники медіа та науковці. Під час круглого столу відбулося експертне обговорення результатів Об’єднавчого собору та перспектив розвитку українського православ’я.

На круглому столі були присутні: Людмила Филипович, Алла Бойко, Олександр Саган, В’ячеслав Горшков, Костянтин Сігов, Олексій Сігов,  митрополит Олександр (Драбинко), о.Богдан Огульчанський, о.Андрій Дудченко, о.Петро Зуєв, Лідія Лозова, Ганна Кулагіна-Стадніченко, Микола Косицький, Ігор Козловський, Тетяна Деркач, Лариса Івшина, Юлія ТищенкоСакен Аймурзаєв, Неллі Ковальська, Наталія Павлусенко, Неля Куковальська, Дар’я Морозова, Євген Харьковщенко, Оксана Горкуша, о.Ігор Шабан, о. Віталій Ейсмонт, Ірина Преловська, Юрій Гусев, Вадим Залевський та інші.

Модерував захід ректор Відкритого православного університету о. Георгій Коваленко.

Під час робочого засідання учасники обмінялися думками та враженнями щодо процесів, які розпочалися в Україні від квітня 2018 року, коли глава Української держави зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм I, після чого «наголосив на важливості запровадження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні».

«Не бреши» і «Не кради» — це мета, до якої мала б привести Єдина Православна Церква в Україні + ВІДЕО

А також обговорили перспективи розбудови Помісної Православної Церкви в Україні та проблеми, пов’язані із цим.

Георгій Коваленко

«Ми вирішили одразу після Собору провести цей круглий стіл, розуміючи, що, з одного боку, певний етап завершився. З іншого боку, ми в динамічному процесі, який триває.

У кожного з нас є певна думка, позиція. Тут ті люди, які або брали участь у процесі, або підтримували його, або позитивно (хтось — нейтрально) ставилися до нього».

У підсумку зустрічі представниця громадського об’єднання «За Єдину Помісну Церкву» Наталія Павлусенко наголосила: «Повернення до справжньої соборності, катехізації і просвіти повинні негайно стати головними завданнями нової церкви.

Духовність нашої нації має ґрунтуватись на ідеалах та чеснотах православної віри, взірцем яких мають бути наші пастирі. Ми маємо у мирі, злагоді і любові покласти фундамент Єдиної Православної Церкви в Україні».

Розгорнутий репортаж із круглого столу читайте незабаром.

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2864

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар