Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Нові традиції пісенного фестивалю «Пентікостія»: цього року збирали кошти для дитбудинку у Ворзелі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
10 червня 2014 | Культура

«Наповнюйтесь Духом, співаючи псалми і гімни, і пісні духовні, співаючи і граючи в серці своїм до Господа», – таку настанову дав вірним святий апостол Павло. Церковний спів займає особливе місце у житті Православної Церкви з часу її заснування Спасителем, а з часу Хрещення Русі він являє собою безцінну скарбницю духовної культури і нашого народу.

Вже четвертий рік поспіль у Києві, в День Святого Духа, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира відбувається Всеукраїнський фестиваль-конкурс приходських хорів «Пентікостія» (грецькою мовою – П’ятидесятниця).

Читайте також: Хор храма Рождества Христова на Сырце: выступили на «Пентикостии» первый раз и получили… 1-е место

КИЇВ. Як співають на парафіях? – оцінили на фестивалі «Пентікостія»

Так і цього року 9 червня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» зібрались, аби прославити Господа своїм співом, водночас продемонструвавши свій професійний рівень, 13 церковних хорів з Київської, Одеської, Волинської, Овруцько-Коростенської та Кіровоградської єпархій.

До складу журі фестивалю входили Народна артистка України Ніна Матвієнко, регент архієрейського хору КДАіС архімандрит Роман (Підлубняк), а також відомі в Україні фахівці в царині церковного співу протодиякон Дмитро Болгарський, Олександр Одинець та Олена Соловей. Фінальний гала-концерт відвідали також вікарій Київської Митрополії та особистий секретар Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) та голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Особливістю цьогорічного фестивалю було й те, що в ході цього духовно-мистецького дійства реалізовується благодійний проект зі збору коштів для дітей – підопічних спеціалізованого дитячого будинку ім. М. Городецького, що у місті Ворзель Київської області.

З благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта Волинську єпархію представляли хор храму Всіх святих Землі Волинської Луцька «Волинські дзвони», під керівництвом Марії Федосюк-Вислоцької, та хор незрячих під керівництвом протоієрея Олександра Мазурака, який співає ранні недільні і святкові Божественні літургії у цьому ж храмі.

Перед гала-концертом усі хори виконали духовний гімн України «Боже Великий Єдиний».

«З благословення Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира ми вже четвертий рік проводимо цей фестиваль саме в День Святого Духа. У молитві «Царю Небесний» ми молимось до Духа Святого словами «Прийди і вселися в нас». Отож нехай благодать Духа Святого буде із усіма нами, щоб ми плекали ці таланти, яким обдаровує нас Господь». – сказав, звертаючись до присутніх митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Розпочав концертну програму колектив, який виборов гран-прі фестивалю «Пентікостія» минулого року – архієрейський молодіжно-дитячий хор Спасо-Преображенського кафедрального собору з Вінниці. Перший твір, який виконали юні і молоді учасники цього хору, був піснеспів «Святий Боже» арамейською мовою – мовою, якою говорив Спаситель. Автором мелодії, яка відрізняється яскравим «східним» характером, є грузинський архімандрит Серафим. Виконав цей хор і доволі мелодійний піснеспів сербською мовою «Вера Вечна, вера Православна».

Особливе враження на гостей справив виступ хору незрячих храму Всіх святих Землі Волинської під керівництвом протоієрея Олександра Мазурака. Учасники цього колективу проспівали кант до Почаївської Божої Матері «Ой зійшла зоря», і після виступу хористів зал зірвався бурхливими оплесками. До слова, під час самого прослуховування перед гала-концертом учасники хору храму Новомучеників і сповідників Руських XX століття села Привороття, що на Житомирщині (Овруцько-Коростенська єпархія), які виступали після хору незрячих, вийшли на сцену з квітами, які вручили волинським хористам. «Чуєш цей спів і сльози на очі навертаються», – поділилась враженнями регент хору з Привороття Ірина Угніч.

Хор «Волинські дзвони» храму Всіх святих Землі Волинської Луцька виконав піснеспів «Блажен муж».

Виступ волинських колективів був відзначений журі. Хор незрячих під керівництвом протоієрея Олександра Мазурака – дипломом І ступеня у номінації «Ансамблі», а хор «Волинські дзвони» - дипломом І ступеня у номінації «Камерні хори».

Гран-прі фестивалю здобув молодіжний хор з Одеської єпархії «Оріана» який виконав Мале славослів’я.

Завершив гала-концерт молодіжно-дитячий хор Вінницького кафедрального Спасо-Преображенського собору відомим піснеспівом до Богородиці «Радуйся Невісто Неневістная».

Завершення концерту було доволі незвичним – хор «Волинські дзвони» проспівав відомий гімн нашого краю «Волинь моя» та волинське многоліття.

Варто зауважити, що нагороди фестивалю отримали, зокрема, Народна артистка України Ніна Матвієнко та голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Прес-служба Волинської єпархії

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
протоієрей Валентин Марчук
архимандрит Роман (Подлубняк)
Протодиакон Димитрий Болгарский
Ніна Матвієнко
«Пентікостія»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7380

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар