Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

РЕПОРТАЖ. Нова традиція митрополичої ялинки: 80% діток – з дитбудинків, інтернатів, лікарень (+ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати
08 січня 2014 | Діти, молодь

У день свята Різдва Христового, 7 січня, в Національній опері Україні відбулося дитяче благодійне свято «Різдвяний вертеп-2014».

Вже стало традицією запрошувати на святкове дійство дітлахів з дитячих будинків та шкіл-інтернатів Києва та Київської області. От і цього року приблизно 80% гостей було з дитячих будинків, інтернатів та лікарень.

Різдвяними колядками та казковими постановками радували дітлахів відомі і не дуже артисти, а також творчі колективи України. А Синодальний молодіжний відділ приготував усім солодкі подарунки. 

«Різдвяний вертеп» – це традиційне різдвяне дитяче свято, яке відбувається під патронатом Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і проводиться вже одинадцятий рік поспіль.

Організаторами свята виступили Синодальний відділ УПЦ по роботі з молоддю та Товариство православної молоді на честь прп. Нестора Літописцяза за підтримки народного депутата України Андрія Деркача.

Привітання від організаторів

Від імені Блаженнішого Владики присутніх привітав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

"Сьогодні ми святкуємо подію, яку чекало багато-багато віків усе ветхозавітне людство. Сьогодні народжується Бог для того, щоб з’єднати небо із землею, для того, щоб дати можливість кожній людині йти шляхом добра, миру й благодаті.

Сьогоднішнє свято дає можливість кожному із нас відчути, що ми не одні – що нас зігріває батьківська любов самого Бога", - зокрема сказав владика Антоній.

Голова Синодального відділу по роботі з молоддю єпископ Обухівський Іона подякував Предстоятелю нашої Церквиза підтримку та благословення різдвяного дійства для дітлахів та привітав усіх зі святом:

"Дорогие мои, с праздником Вас, со светлым, можно даже сказать, с детским праздником! Потому что никто иной, как дети, не может ощутить той радости пришествия в мир Спасителя, той радости, которая была в Вифлеемской пещере".
Також владика Іона відмітив увагою особливу роль у організації заходу Андрія Деркача.

Народний депутат України Андрій Леонідович Деркач:

"Детки, что сегодня произошло? Христос родился!

– Славим Его!

Слава Богу за все! Слава Богу, что у нас есть сегодня возможность поздравлять вас. Слава Богу, что сегодня в зале столько детей и столько детских улыбок". 

Своїми враженнями поділился і юні учасники святкової ялинки 

"Саша и Дима (8 и 6 лет) – уже не первый раз на елке. Ребята с большим удовольствием приходят на праздник. Ведь еще до начала главного действа в холле царит праздничная суматоха: самые настоящие (!) Дед Мороз, Снегурочка и другие сказочные персонажи здесь рядом – только протяни руку.

Волонтеры организовали различные конкурсы, викторины, мастер-классы – соскучиться не получилось ни у кого. Вот уже в который раз раздается звонок, а уходить не хочется… Забираем честно заработанные призы и топаем в зал.

Сидим. Ждем. Все спешно усаживаются на свои места. Плавно гаснет свет, открывается занавес – и начинается! 

Спектакль, прекрасные выступления танцевальных коллективов и солистов сменяют друг друга один за другим… 

«Мне больше всего понравился спектакль, - сказал Саша. – Там был очень добрый мальчик, который хотел помочь девочке, ведь у нее не было папы…» «И мне понравился спектакль, - присоединился к брату Дима. – Его сестричка не хотела делиться конфетами, а так нельзя. Делиться нужно! А она жадничала, но потом стала делиться».

Мальчишки готовы наперебой рассказывать, что им еще понравилось – слушать – не переслушать. В общем, понравился весь концерт. Но больше всего отложился в памяти танец морячков – задорный такой, что мальчишки еле смогли усидеть на месте. «Мне больше понравился капитан» – рассказал Дима. «На самом деле это был не капитан, а кок – с огромной поварешкой, ростом почти с самого кока», – уточнила мама мальчиков. «А мне и украинский танец понравился тоже», - сказал Саша. – У них очень красивые костюмы были, с таким большущими цветами».

«Честно признаться, концерт зарядил таким позитивом, что сама перенеслась в детство, а улыбка не сходила с лица»", - добавила мама Аня.

 

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ у справах молоді
Андрей Деркач
Митрополича ялинка
діти-інваліди
діти-сироти

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2411

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар