Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

НОВА СПРОБА ЗАХОПЛЕННЯ: парафіяни с.Птича погрожують перекрити трасу Київ-Чоп, якщо місцева влада не перешкодить незаконному переведенню їхнього храму до розкольників

Версия для печатиВерсия для печати
04 листопада 2014 | Редакция | Події

Православні парафіяни села Птича Дубенського району Рівненської області на чолі з настоятелем попереджають, що якщо сільський голова Ярослав Вознюк не зупинить незаконний процес переведення громади в так звану УПЦ КП і допустить силове захоплення храму, то вони перекриють трасу Київ-Чоп. Районне ДАЇ вони вже про це попередили.

Захват храма на Ровенщине Ровенская трасса

Події в Птичій розгортаються за вже відомим сценарієм.

2 листопада 2014 року в с. Птича Дубенського району Рівненської області відбувся так званий референдум щодо переведення Свято-Успенської парафії УПЦ до юрисдикції так званої «УПЦ УП».

Настоятель храму протоієрей Миколай Сисонюк (служить на парафії уже понад 40 років) розповів, що у неділю, 2 листопада, як і завжди, він з вірянами звершили недільну Літургію, потім відслужили поминальну панахиду за спочилими рідними і завершили богослужіння. Все було молитовно.

Про «референдум» настоятель та парафіяни знали. Знали також, що по селу ходять люди, прихильники «УПЦ КП», зі скриньками і збирають голоси «за» чи «проти» переходу парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Птича до «Київського патріархату». Таких скриньок було 6. Також голоси збирались і на території храму.

У зв’язку з тим, що про такі «референдуми» настоятель і парафіяни вже чули і добре знали, чим вони завершуються, на підтримку було запрошено священиків з сусідніх сіл. Приїхало близько 15 осіб.

Протокол голосування, який зачитав голова села Ярослав Вознюк, свідчив, що за перехід до «УПЦ КП» — 406 голосів; за УПЦ — 306 голосів. Це при населенні 400 дворів.

З результатом вірні УПЦ не погодилися, і храм вони відстояли. Біля храму парафіяни почали служити молебні, акафісти. Під вечір усі радикально налаштовані люди розійшлися. Що цікаво, представників «КП» не було біля храму під час голосування, вони з’явилися тільки після того, як зачитали протокол голосування.

Отець Миколай також повідомив, що парафіяни звернулися до сільського голови Ярослава Вознюка з попередженням, якщо він не зупинить такий незаконний процес і допустить силове захоплення храму, то парафіяни  на чолі з настоятелем перекриють трасу «Київ-Чоп». Районне ДАЇ вони про це вже попередили.

***

Як стало відомо ввечері у вівторок. 4 листопада, протистояння в с.Птича припинилося: «Протистояння у Птичі, сподіваємося, закінчилося. Громада «Київського патріархату» будуватиме свій храм», — речник ВЗЦЗ УПЦ

ТАКОЖ ПРО СИТУАЦІЮ НА РІВНЕНЩИНІ:

 

Рівненська єпархія
захваты храмов
ситуація на Рівненщині
диалог УПЦ и УПЦ (КП)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6815

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар