Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Нова книга Миколи Денисенка про зв’язок Православ’я Америки із сучасною архітектурою вийде у травні 2017 року

Версия для печатиВерсия для печати
28 жовтня 2016 | Події

«Богослов’я і форма. Сучасна православна архітектура в Америці». Це книга лектора Відкритого Православного Університету Миколи Денисенка, яка готується до друку і вийде вже у травні 2017 року.

ВІДЕОзапис лекції отця Миколи Денисенка в Університеті Софії-Премудрості

«Чи можлива літургійна реформа в Православ’ї?»

«Реформа має відбутися не в середині Літургії, а в житті» — отець Микола Денисенко

Працю доцента Мерімаунтського Університету отця Миколи випустить Університет Норт Дам і в ній йтиметься про вплив сучасної архітектури на формування літургійної традиції Православної Церкви в Америці.

***

Як простір та архітектура формують богослужіння на парафії? У книзі «Богослов’я і форма. Сучасна православна архітектура в Америці» Микола Денисенко окреслює сім сучасних східних православних громад у Сполучених Штатах і аналізує, як їхня церковна ідентичність піддається впливу фізичного простору та архітектури.

Він починає з огляду православного архітектурного спадку і його зв’язку із літургією та еклезіологією, включно з такими темами, як статичність літургії,  мобільність зібрань, симбіоз священиків і громади, розташування кліросу і учасників святкових процесій православної Літургії.

Глави 2-7 репрезентують порівняльне вивчення семи православних парафій. Одні придбали земельні ділянки і побудували нові споруди. Микола Денисенко аналізує, як сучасна архітектура використовує сакральний простір і залучає відвідувачів.

Інші є місіонерськими парафіями, які придбали вже існуюче майно і будинки, що створило додаткові складнощі та обмеження їхньої літургійної практики.

Книга закінчується висновком-роздумом про те, як приклади цих парафій могли б сприяти  майбутньому розвитку православної архітектури в Америці і її діалогічним відносинам з літургією та церковною ідентичністю.

«Ця книга є унікальним внеском у цій галузі, навмисне широкого міждисциплінарного характеру, охоплюючи архітектуру, літургійне богослов’я, естетику, соціологію та неписану історію. На цьому шляху вона вправляється дати безпрецендентно детальний портрет Православ’я в Америці.

Водночас це дуже індивідуальна праця.

Небагато хто, маючи, подібно до автора, всебічну підготовку, тонко налаштоване зорове відчуття та розуміння літургії, міг би написати таку інформативну роботу, яка викликає глибоку симпатію». — Пітер С.Бутенеф, Православний богословський університет Святого Володимира

За матеріалами сайту Університету Нотр Дам

диякон Микола Денисенко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2166

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар