Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Нетрадиційна допомога

Версия для печатиВерсия для печати

Коли медицина безсила, коли важко в бізнесі, коли важко створити сім’ю або, навпаки, втримати родину, коли здається, що земля йде з-під ніг, люди готові звертатися за допомогою до всього, що може її надати або обіцяє надати таку допомогу.

Маги, мольфари, екстрасенси, народні цілителі і багато інших людей, які користуються нетрадиційними практиками.

Про це – у новому випуску «Світла». Тема – «Нетрадиційна допомога».

 Прот. Георгій Коваленко

Гість студії – ректор ВПУ  прот. Георгій Коваленко:

Сюжет, який ми дивилися, з одного боку, повністю підтверджує соціологію, яка є у європейських дослідників щодо України (вона проводиться багато років). Нам іноді здається, що ми найрелігійніші. Але серед європейських країн ми десь всередині списку за багатьма дійсно релігійними показниками. А на горі цього списку, де ми попереду всієї Європи, дві речі: це віра у потойбічне (я в щось вірю, щось там є) і віра в реінкарнацію. Як це не дивно, в Україні існує.

З іншого боку, у мене був цікавий досвід зйомок в одному телевізійному проекті, де за задумкою редакторів і продюсерів мене фактично вмовили зустрітися із ворожкою. І коли я вже зустрівся, я був вражений людиною, яку побачив. Вона була дуже чутлива до настрою і до всього.

Усі серії першого сезону «Таємного коду віри» дивіться на YouTube-каналі Університету

Коли ми почали спілкуватися, я дізнався, що ця людина кандидат медичних наук, з родини медиків. І коли я задав головне питання, з якими хворобами люди приходять до вас, вона відповіла як фахівець: 80% — психосоматика.

Тобто, де-факто в суспільстві є замовлення саме на такий образ людини, яка тебе послухає, і віра в потойбічне, бо люди хочуть це бачити. Напевно, воно їм допомагає.

Тому тут питання ще до того стану реальної релігійності, який існує в нашому суспільстві. І те, що ми бачимо – це віддзеркалення того запиту, який є у людей.

УСІ ВИПУСКИ ТЕЛЕПРОГРАМИ «СВІТЛО» ДОСТУПНІ НА САЙТІ КАНАЛУ UA: ПЕРШИЙ

Протоиерей Георгий Коваленко
телепрограма «Світло»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1567

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар