Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

5 червня — Неділя шоста після Великодня, про сліпого

Версия для печатиВерсия для печати

У неділю шосту після Великодня Церква згадує одне з дивовижних чудес Господа нашого Іісуса Христа, коли Він дарував зір сліпонародженому.

Неділя про сліпого

Радіокалендар у Неділю про сліпого — від о.Миколая Лисенка

Про сучасну сліпоту зрячих людей — протоієрей Сергій Ющик

Одного разу Христос побачив чоловіка, сліпого від народження. Коли учні запитали, хто згрішив – цей каліка чи його батьки, Господь відповів, що не він чи хтось із родини, але сталося це для того, щоб діла Божі виявились на ньому. Христос додав: «Мені належить виконувати діла Того, Хто послав Мене…», після цього Він плюнув на землю, зробив суміш зі слини і помазав очі сліпому цією сумішшю, сказавши: «Піди, вмийся в купальні Сілоамській». Той пішов, умився і прийшов зрячим.

Це відбувалося в суботу, тому юдейські старійшини обурились і почали допитувати сліпого, як він прозрів. Навіть викликали батьків, щоб перевірити, чи дійсно то був їхній син, який народився без очей.

Розлючені явним Божим дивом, яке неможливо було заперечити, юдеї заявили, що сумніваються в Іісусі та не знають, Хто Він і звідки. На що зцілений зауважив: «Це й дивно, що ви не знаєте, звідки Він, а Він відкрив мені очі. Але ми знаємо, що грішників Бог не слухає; натомість якщо хто шанує Бога і волю Його творить, того слухає. Одвіку не чувано, щоб хтось відкривав очі сліпому від народження. Якби Він не був від Бога, не міг би нічого творити…»

Неділя про сліпогоИсцеление слепорожденного. Фрагмент фрески собора Сретения Владимирской иконы Божией Матери. Сретенский монастырь

У відповідь на це юдеї вигнали прозрілого сліпого геть… А Господь підійшов до нього й запитав: «Чи віруєш ти в Сина Божого?» Той відповів: «А хто Він, Господи, щоб мені вірувати в Нього?» Тоді Іісус сказав йому: «І бачив ти Його, і Він говорить з тобою». Він же промовив: «Вірую, Господи!» І поклонився. І сказав Іісус: «На суд прийшов Я в світ цей, щоб незрячі бачили, а ті, що бачать, стали сліпими».

Почувши це, деякі з фарисеїв, що були з Ним, сказали Йому: «Невже й ми – сліпі?» Іісус відказав їм: «Якби ви були сліпі, то не мали б на собі гріха, але, як ви говорите, що бачите, то гріх залишається на вас».

***

Нині ми часто дивимося на світ очима журналістів і політиків, крізь екрани телевізорів або віртуальні примари інтернет-повідомлень, при цьому не помічаючи власної духовної сліпоти. І лише тоді, коли поруч із нами з’являється Христос, життя отримує свій справжній духовний вимір – адже Він і є та досконала Любов, Якої усі ми прагнемо, Саме Він робить нас дійсно, по-справжньому зрячими та допомагає відрізнити зло від добра, а світло від темряви.

Неділя про сліпого

Тож попри всі перепони й спокуси наближаймося до нашого Спасителя, отримуючи від Нього здатність бачити Правду Божу.

Христос воскрес!

***

За Літургією цієї неділі читається ЄВАНГЕЛІЄ ВІД ІОАННА (глава 9, вірш 1 – 38).

#Євангеліє_дня від Отченаш.укр

І, проходячи, побачив чоловіка, сліпого від народження.

Учні Його запитали в Нього: Равві! хто согрішив, він чи батьки його, що сліпим народився?

Іісус відповів: ні він не согрішив, ні батьки його, а це для того, щоб явились на ньому діла Божі. Мені належить робити діла Того, Хто послав Мене, доки день є; приходить ніч, коли ніхто робити не може. Доки Я в світі, Я світло світові.

Сказавши це, Він плюнув на землю, зробив слиною суміш і помазав сумішшю очі сліпому, і сказав йому: іди, умийся в купальні Сілоам, що означає: посланий. Він пішов і вмився, і прийшов зрячим.

Сусіди і ті, хто бачив його раніше сліпим, говорили: чи не той це, що сидів і просив милостині? Одні говорили, що це той; інші ж: схожий на нього. Він же казав: це я.

Тоді питали в нього: як відкрились у тебе очі?

Він сказав у відповідь: Чоловік, Якого звуть Іісус, зробив суміш, помазав очі мої і сказав мені: піди в купальню Сілоам і вмийся. Я пішов, умився і прозрів.

Тоді сказали йому: де ж Він? Він відповідав: не знаю.

Повели цього колишнього сліпця до фарисеїв.

А була субота, коли Іісус зробив суміш і відкрив йому очі.

Спитали його також фарисеї, як він прозрів. Він же сказав їм: суміш поклав Він на мої очі і я вмився, і бачу.

Тоді деякі з фарисеїв говорили: не від Бога Цей Чоловік, бо не шанує суботи. Інші говорили: як може грішний чоловік такі чудеса творити? І сталася між ними суперечка.

Знов говорять сліпому: що ти скажеш про Того, Хто відкрив тобі очі? Він сказав: це пророк.

Тоді іудеї не повірили, що він був сліпий і прозрів, доки не покликали батьків того, хто прозрів, і спитали їх: чи це син ваш, про якого ви кажете, що народився сліпим? як же він тепер бачить?

Батьки його сказали їм у відповідь: ми знаємо, що це син наш і що він сліпим народився, а як тепер бачить, не знаємо, і хто відкрив йому очі, ми не знаємо. Він сам уже дорослий; самого спитайте, хай сам про себе скаже. Так відповіли батьки його, тому що боялись іудеїв; бо іудеї вже змовились, щоб того, хто визнає Його за Христа, відлучати від синагоги. Тому то батьки його і сказали: він уже дорослий, самого спитайте.

Отже, вдруге покликали чоловіка, який був сліпим, і сказали йому: воздай славу Богові; ми знаємо, що Чоловік Той грішник.

Він сказав їм у відповідь: чи Він грішник, не знаю; одне знаю, що я був сліпий, а тепер бачу.

Знову спитали його: що Він зробив з тобою? як відкрив твої очі?

Відповів їм: я вже сказав вам, і ви не слухали; що ще хочете почути? чи хочете і ви стати Його учнями?

Вони ж докорили йому і сказали: ти Його учень, ми ж Мойсеєві учні. Ми знаємо, що з Мойсеєм говорив Бог; Цього ж не знаємо, звідки Він.

Чоловік, який прозрів, сказав їм у відповідь: це й дивно, що ви не знаєте, звідки Він, а Він відкрив мені очі. Але ми знаємо, що грішників Бог не слухає; але якщо хто шанує Бога і волю Його творить, того слухає. З віку не чувано, щоб хтось відкрив очі сліпому від народження. Якби Він не був від Бога, не міг би нічого творити.

Сказали йому у відповідь: у гріхах ти весь народився, і чи ти нас учиш? І вигнали його геть.

Іісус, почувши, що вигнали його геть, знайшов його і сказав йому: чи віруєш ти в Сина Божого?

Він відповів і сказав: а хто Він, Господи, щоб мені вірувати в Нього?

Іісус сказав йому: і бачив ти Його, і Він говорить з тобою.

Він же промовив: вірую, Господи! І поклонився Йому.

 

Неделя о слепом
Неделя 6-я по Пасхе

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2964

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар