Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Неділя 2-га після Пасхи, свято Жінок-мироносиць

Версия для печатиВерсия для печати

Неділя 2-га після Великодня — це Міжнародний православний жіночий день, бо зветься вона Неділею святих Жінок-мироносиць.

ТЕКСТ службы в Неделю о Мироносицах

Неделя жен-мироносиц

Разом із подвигом святих мироносиць цього дня ми вшановуємо великий подвиг усіх жінок-християнок. Часом у буденному сімейному житті, часом вирішуючи найскладніші завдання в житті цілих народів, жінка-християнка надала світові яскравий приклад великої самопожертви, глибинної духовності, надзвичайного розуму.

Чому першими радіти Воскресінню Господь дав можливість саме жонам-мироносицям? — Протоієрей Георгій Коваленко

***

Коли Господа було заарештовано та віддано на тортури і розп’яття, Його налякані учні розбіглися, а біля Хреста зібралися ті, хто під час земного життя Господа вірно та смиренно Його супроводжував.

Євангелі розповідає: «Було там багато жінок, які дивилися здалеку; вони прийшли з Іісусом з Галілеї і служили Йому».

Ось хто не злякався осуду юдейських старійшин та можливої розправи — ті, кого ми звикли називати «слабка стать». У відданості своїй вони виявилися сильнішими від більшості чоловіків. Але коли минула та субота, під час якої Господь тілом спочивав у гробі, рано вранці жінки взяли миро – особливі пахощі, якими в ті часи на Сході намащували тіла мертвих, і пішли до гробу Спасителя, аби цим миром намастити Його пречисте тіло. Саме тому в історії назавжди закарбувалася назва — жінки-мироносиці…

Від Ангела вони почули звістку про те, що Христос Воскрес, а трохи згодом Господь Сам явився мироносицям та промовив: «Радійте!»

Про це в своїх Великодніх піснеспівах нагадує Церква: «Хоч Ти, Спасителю, і зійшов до гробу, але зруйнував силу пекельну, і воскрес, Христе Боже, як Переможець, промовляючи жінкам мироносицям — радійте! І мир даруючи Твоїм Апостолам, і тим, хто впав, подаючи воскресіння».

***

У Неділю жінок-мироносиць ми вшановуємо також тих, хто був причетний до поховання Спасителя після Його Хресної смерті — двох учнів і послідовників Христових, святих праведних Йосипа Аримафейського і Никодима; та разом з ними – й самих жінок-мироносиць: Марію Магдалину, Марію Клеопову, Соломію, Іоанну, Марфу і Марію, Сусанну. Це ті імена, які донесло до нас Святе Письмо, але разом з цими послідовницями Господа ми прославляємо подвиг й інших жінок-мироносиць, чиї імена не зберегла для нас історія.

Як відомо, свого часу змій-диявол першою спокусив жінку, тому, напевно, невипадково саме жінці – Марії Магдалині – одній із перших серед людей явився після Воскресіння Господь Іісус Христос.

І саме через Пресвяту Богородицю і Приснодіву Марію прийшов у цей світ Спаситель, і саме її – найсвятішу представницю жіноцтва Господь сподобив першою від усього людства пройти через тайну Воскресіння.

Тож від щирого серця вітаємо усіх жінок з цим чудовим святковим днем, і бажаємо їм духовних і фізичних сил на шляху християнського життя.

Зачем православной женщине красивое платье? Интервью с дизайнером одежды Оксаной Форбаток (+ФОТО)

Интернет-мироносицы, или Что думает госпожа-редактор об уходах в декрет своих сотрудниц?

Современные мироносицы: три реальные истории. Отрывки из книги старца Григория (Зумиса), игумена монастыря Дохиар на Святой горе Афон

день жен-мироносиц

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
13183

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар