Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Недільній школі для дітей із вадами слуху «Чути серцем» — 5 років!

Версия для печатиВерсия для печати

КИЇВ, галерея «Соборна УПЦ». 4 листопада в Духовно-просвітницькому центрі УПЦ відбулося важливе свято, а точніше ювілей — недільній школі для дітей із вадами слуху та мовлення «Чути серцем» виповнилося 5 років.

До галереї завітали щасливі й красиві люди – нечуючі та слабочуючі гості свята. Всі вони прийшли розділити радість події з організаторами школи, викладачами й волонтерами.

З нагоди річниці було організовано урочисту концертну програму з фуршетом та виступами молодих нечуючих виконавців і учнів курсів жестової мови. На святі не було жодної людини, яка б не посміхалася й не раділа. А для радості є вагомий привід: школа «Чути серцем» не має аналогів у країні, і те, що протягом 5 років сюди приходить все більше учнів, говорить про надзвичайну важливість такого проекту для нашого міста. Тут працюють люди з великими та чуйними серцями, до того ж надзвичайно віддані своїй роботі. Більш доречним тут буде слово не «робота», а «служіння». Тут кожен несе свою місію, причому намагається викладатися на всі сто.

За 5 років школа накопичила неабиякий досвід – такий висновок зробили гості, переглянувши фотоісторію «Чути серцем» на великому екрані. «Чути серцем» не робить різниці між маленькими та дорослими учнями – до кожного тут знаходять індивідуальний підхід. Можливо, саме тому організатори проекту пішли далі та разом із партнерами з Вознесенської єпархії та київської громади глухих при Іонинському монастирі втілили в життя принципово новий проект – перший Всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайские встречи», чим заповнили порожнечу культурної та міжособистісної складової, яка, на жаль, присутня в житті нечуючих молодих людей України.

Общение чувствами, или Репортаж о первом фестивале неслышащей молодежи

Дуже приємно було послухати привітання від партнерів з Вознесенської єпархії, з благословення єпископа Вознесенського і Первомайського Олексія, на заході виступав завідувач канцелярією Сазонов Ілля.

Жодне свято не обходиться без сюрпризів Ним став справжній художній вернісаж. Шановній публіці презентували виставку картин одразу трьох талановитих нечуючих художниць: наразі стіни галереї «Соборна» прикрашають казкові й яскраві полотна Галини Інгули, виразні й філософські картини Євгенії Коляденко та надзвичайно тендітні й ніжні сюжети наймолодшої майстрині Аліни Дудник. Дівчат на сцені зустрічали гучними оплесками. Кожна художниця привітала школу «Чути серцем», а лишала сцену із врученою владикою Варсонофієм подякою.

Атмосфера свята була насправді світлою, доброзичливою і яскравою. Звичайно, настрій задавали картини, а також нарядне вбрання всіх, хто прийшов. Родзинкою вечора можна назвати музичні виступи: гарну ліричну пісню заспівала справжня зірка Надія Бондарук спільно із Нікою Прохорчук, яка дуже артистично супроводжувала слова пісні жестовою мовою, акомпанував Владлен Томішалевич.

Музичний блок святкової програми продовжився виступом юної Марії Соколенко, яка виконала жестами пісню «МИР».

Далі було вітання директора галереї «Соборна» Ксенії Зозулі, яка, щоб показати глядачам масштабність свята, запросила на сцену одразу всіх причетних до школи «Чути серцем»: волонтерів, викладачів і семінаристів ледь вмістила чимала сцена галереї.

Важливість проведеної школою роботи особливо відмітив голова парафіяльної ради єпископ Бородянський Варсонофій. Владика дав свої пастирське благословення викладачам та волонтерам школи на подальшу діяльність та вручив почесні грамоти. Вітальне слово тримав і духівник православної общини нечуючих Києва протоієрей Григорій Крижановський. Із притаманним йому гумором отець Григорій навмисно зменшував важливість своєї роботи у проекті «Чути серцем».

На завершення урочистої програми ведучі свята – куратор «Чути серцем» Анна Блощинська та Олена Полякова — запросили гостей свята до приємного спілкування на фуршеті. У розпорядженні присутніх була надзвичайно святково оформлена фотозона, де професійний фотограф Макс Омельяненко робив пам’ятні знімки для усіх бажаючих.

Було багато посмішок, активне спілкування, надихаючі картини, талановиті виступи, нові друзі… А що ще треба для святкування такого важливого ювілею?

Залишається лише привітати недільну школу «Чути серцем», побажати їй подальшого зростання й розвитку. А через 5 років знову зустрітися й підвести підсумки.

prav-gluhie.church.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Киеве отметили 11-летие православной общины глухих

Навчальний рік у недільній школі для глухих діток «Чути серцем» розпочався... з брейкдансу

Два дня и море эмоций: в Киеве прошел первый форум православной неслыщащей молодежи

Глухие подружились: община неслышащих из Первомайска побывала в гостях у общины из Одессы

101 чудесное совпадение, которое случается при подготовке церковного праздника

ВАРСОНОФІЙ (Столяр), єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії
протоієрей Григорій Крижановський
Анна Блощинская
Илья Сазонов
духовна опіка людей з вадами слуху
Недільна школа «Чути серцем»
Духовно-просветительский центр при Воскресенском кафедральном соборе
галерея «Соборная» УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5394

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар