Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Не бреши» і «Не кради» — це мета, до якої мала б привести Єдина Православна Церква в Україні + ВІДЕО

Версия для печатиВерсия для печати

Створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви днями ініціював Президент України Петро Порошенко.

У середині квітня під час візиту до Туреччини він зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм I, після чого «наголосив на важливості запровадження Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, чого хоче український народ», — повідомила 9 квітня прес-служба глави держави.

17 квітня, зазначає Кореспондент.net, Президент скликав зустріч із головами фракцій парламенту. «Я як Президент прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха… з проханням надати Томас Українській незалежній, точніше, помісній автокефальній церкві», — сказав П.Порошенко.

18 квітня Президент України зустрівся і мав розмову з митрополитом УПЦ Онуфрієм, патріархом УПЦ КП Філаретом та митрополитом УАПЦ Мефодієм.

Президент зазначив, що відповідне звернення вже підписали всі єпископи УПЦ КП та Автокефальної церкви, і додав, що «двері відкриті» для єпископів інших церков.

19 квітня 2018 Президент України звернувся у Верховній Раді до народних депутатів із проханням підтримати його лист до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській Православній Церкві.

У цей же день Верховна Рада схвалила постанову щодо автокефалії Української Православної Церкви, пише 24 канал. Свої голоси «за» віддали 268 народних депутатів. А голова парламенту Андрій Парубій підписав постанову про підтримку Верховною Радою звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо автокефалії Української Православної Церкви.

Останні події навколо Помісної Церкви в Україні коментує ректор Відкритого православного університету о. Георгій Коваленко.

«Три дні утримувався від коментарів щодо останніх церковно-політичних новин, але не зміг відмовити собі в можливості вчора опівночі поспілкуватися зі спікером Верховної Раді Андрій Парубій в прямому ефірі ПРАВО НА ВЛАДУ та за лаштунками студії.
Занурення в атмосферу допомогло доформулювати свою власну позицію щодо ініціатив нашої влади і перспектив надання Українській Церкві автокефалії.

По-перше, треба підтримувати будь-які реальні дії будь-кого, якщо бачимо, що вони сприяють відновленню єдності українського Православ’я всередині, а також посилюють і відновлюють зв’язки українського Православ’я з Православ’ям світовим. А тим, хто вважає, що вже має такий зв’язок, варто радіти, якщо його отримають й інші. 

У цій позиції немає нічого нового. Вона була сформульована і публічного оприлюднена ще 10 років тому — у 2008-му, напередодні візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія, коли в суспільстві панували подібні до сьогоднішніх настрої, а серед вірних — сподівання і побоювання.
Кому цікаво, можете почитати тут: http://arhiv.orthodoxy.org.ua/uk/node/17561

По-друге, особисто я буду продовжувати говорити, що у всіх цих процесів має бути мета. Створення Єдиної Православної Церкви і її автокефальний статус — це не мета, це засіб, який має сприяти реальним світоглядним змінам у Церкві, в Державі і в Суспільстві в бік життя по-Божому (по Заповідям) — в любові і мирі. 
Але чи готові наші державні чиновники, наші церковні ієрархи, а наразі і всі ми, для початку домовитися сумлінно виконувати хоча б дві з десяти заповідей — НЕ бреши і НЕ кради?..

Я вже не кажу про головний критерій приналежності до Церкви, який дає Сам Христос: «По тому дізнаються всі, що ви Мої учні, якщо любитимете один одного»...

ВІДЕО програми можна побачити тут.

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка та ФБ-сторінки програми ПРАВО на ВЛАДУ

 

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні
Томос

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3755

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар