Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Навіщо потрібен воскреслий Христос? Для людей із вадами слуху у ВПУ провели акцію до Пасхи

Версия для печатиВерсия для печати

Усвідомлено зустріти Пасху Христову — таку мету мала акція, яку у Велику п’ятницю, 14 квітня, для людей із вадами слуху провела православна громада нечуючих при Іонинському монастирі за підтримки Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості.

Показ фільму «Воскресіння» (із субтитрами) із подальшим його обговоренням — такою була програма для майже ста глухих та слабочуючих, які прийшли до Софії Київської на перегляд стрічки.

Деякі люди зустріли пропозицію перегляду фільму здивуванням: «Ми ж маємо в цей час пекти паски!» Та задля того, аби зрозуміти, що значення Пасхи не у виготовленні святкових страв, а в усвідомленні кожним особистої зустрічі з воскреслим Христом, і полягала ініціатива показу стрічки.

Про це наголосив по завершенні фільму Євген Степаненко, який власноруч створив якісні субтитри у фільмі та був одним із організаторів-волонтерів цього заходу.  Він підкреслив, що у житті кожної людини має відбутись власна зустріч із Христом.

«Червоною ниткою» у стрічці проходить тема значущості  Воскресіння Христового для кожної людини, пошуку справжніх сенсів. А саме це і є важливим для молоді, яка, переважно, прийшла на зустріч. Перегляд епічної, видовищної драми, знятої за всіма канонами Голівуду, безперечно допоміг присутнім налаштуватися на свято, збагнути його сенс. А розмова після показу дала можливість знайти відповіді на запитання, які виникли.

«Церковній людині, яка бере участь у богослужіннях, ніякі фільми перед Пасхою не потрібні, — розповіла сурдоперекладач Катерина Дятлова. — Вона налаштовується на зустріч із Воскреслим у храмі. А тим, хто ще не сприйняв значущість богослужінь Страсної, цей фільм є підготовкою, власне, чи не єдиною можливістю з’ясувати значення Воскресіння Христа особисто для кожного».

***

Показ фільму тривав майже дві години в атмосфері повної уважності. Глядачі слідкували за сюжетом та субтитрами, які передавали навіть плескіт води чи зліт птахів. Кожен нюанс, який було закладено режисером, організатори намагалися зберегти, аби нечуючі сприйняли задум повною мірою.

По завершенні всі ділились враженнями, довго бесідували, а потім фотографувалися біля стін Софії Київської — серця православної України. «Краще за будь-який кінотеатр!» — казали про враження гості, ніхто з них не пішов байдужим.

За матеріалами ФБ-сторінки Київської православної громади глухих

Екатерина Дятлова
община глухих при Киевском Ионинском монастыре
община глухих
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2152

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар