Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

(На)поминальний піст

Версия для печатиВерсия для печати

Успенський піст – це час замислитися над питаннями життя і смерті.

 Протоиерей Георгий Коваленко и Блаженнейший Митрополит Владимир

14 серпня розпочався Успенський піст.

Це найкоротший з багатоденних постів року. Він триватиме два тижні — до 28 серпня, свята Успіння Божої Матері, тому і називається Успенським.

Успіння – це благочестива назва смерті і переходу у вічність Тієї, яка народила Того, Хто воскрес. Смерть – це немов сон (такий етимологічний сенс слова «успіння»), під час якого відбувається перехід від життя земного до життя небесного. Смерть – це немов друге народження для вічного життя. Тому на іконах Успіння Божої Матері зображується Христос, який біля Спочилої тримає на руках Її душу в образі немовляти.

Успение Богородицы

Християни – це люди, які вірять у Воскресіння Христове і Вічне Життя. І якщо до Свята Воскресіння нас веде Великий піст, то піст Успенський – це час замислитися над питаннями життя і смерті. Це час особистої молитовної і світоглядної підготовки до переходу у Вічне Життя, до якого невпинно рухається земне життя кожного з нас.

Кожна людина стикається зі смертю інших людей. Спочатку це бабусі й дідусі, потім батьки, потім друзі і знайомі, а іноді й незнайомі люди. На жаль, трапляється, що життя людини обривається на самому початку, і тоді батьки оплакують втрату дітей. І якщо в мирний час такі випадки є поодинокими, то під час війни, яка розгорілася на Сході нашої країни, ми щодня отримуємо повідомлення про загибель наших воїнів і мирних громадян.

Саме тому під час цьогорічного Успенського посту є велика потреба у додатковій молитві за упокій усіх, кого забрала ця безглузда війна, та реальній доброчинності по відношенню до родин, які втратили своїх дітей, матерів, чоловіків і батьків.

***

Починається піст 14 серпня Першим Спасом – святом на честь Хреста Господнього як нагадування нам, що наше земне життя має бути шляхом жертовного служіння. 

На другому тижні посту, 19 серпня, буде свято Преображення Господнього (Другий Спас) – як нагадування, що наше життя має змінитися (преобразитися) у відповідності до нашої віри.

А завершиться піст 28 серпня, в день Успіння Божої Матері – як нагадування, що і на нас чекає зустріч з Христом у Вічності.

***

Нагадаю також, що цей піст – суворий. Ми утримуємося в ці два тижні і від м’яса, і від риби, і від молочного. Але, думаю, влітку це не складно.

А ще під час посту буде найбільше державне свято нашої країни – День Незалежності. І тут немає суперечки між святкуванням і постом. Більше того, стояння на посту, оборона країни, самопожертва – це те, що особливо потрібно нашій країні і народові під час зовнішньої агресії і внутрішніх конфліктів. А піст релігійний якраз і виховує ці чесноти, які людина розкриває під час випробувань долі.

Крім того, піст вчить нас самообмеженню, що важливо під час економічної кризи; піст вчить нас приборкувати власні пристрасті, що важливо під час великої емоційної і інформаційної напруги; піст вчить нас бути миротворцями, що важливо для пошуку шляхів припинення війни і відновлення миру і в країні, і в душах.

Блог протоієрея Георгія Коваленка на ТСН

Портал ОТЧЕНАШ.укр також радить:

ПОДИВИТИСЯ

Медовый Спас, Яблочный Спас, Ореховый: сколько Спасов?

ПОЧИТАТИ

Що ми святкуємо 14 серпня? Про Маковія, маки та початок посту - єпископ Філарет (Звєрєв)

Скільки Спасів у Православній Церкві? — Про традиції свята та його справжній сенс розповідає о.Георгій Коваленко

10 замечаний об Успенском посте — епископ Обуховский Иона

Протоиерей Георгий Коваленко
Успенский пост
Успение Богородицы

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2203

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар