Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Намагаюся відрефлексувати дивне відчуття від конференції Dmopc18». О.Георгій Коваленко — про результати форуму на Криті

Версия для печатиВерсия для печати
22 червня 2018 | Події

У Греції, на о.Крит, завершилася ІІ Міжнародна конференція «Цифрові медіа і православне пастирське служіння» — Dmopc18.

Вона тривала чотири дні — з 18 по 21 червня 2018  — і, за словами самих учасників, перетворилася на всесвітній форум, який зібрав 103 доповідачі з 18 країн: єпископів, священиків, ченців і вірян різних Православних Церков світу.

Нагадаємо, що ректор Відритого православного університету Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко виступав на ній із доповіддю «Богословіє-онлайн і публічна теологія в інформаційну епоху».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

На Криті о. Георгій Коваленко розповів про публічну теологію в інформаційну епоху

Учасників DMOPC18 привітали предстоятелі церков, ігумен афонського монастиря і паралізований чернець

За результатами конференції її організатори вирішили створити Всесвітню асоціацію цифрових медіа та православного пастирського служіння.

Своїми враженнями від роботи на форумі о.Георгій поділився у себе в ФБ.

«Дивне відчуття від конференції Dmopc18 на Криті, яке я намагаюся відрефлексувати.
З одного боку, чую відлуння питань, які стояли перед нами наприкінці 90-х років, а потім активно обговорювалися на ФестЗМІ православних у 2009-2013 рр.
З іншого боку, з цікавістю слухаю доповіді і дискусії про православне служіння в цифровому світі, яке здійснюють православні, що живуть по цілому світові. 
Є відчуття зробленої помилки, коли ми не приділяли достатньої уваги діалогу з більш консервативною частиною нашої Церкви. 
Але, з іншого боку, переді мною зараз інший тип консерватизму, який я назвав би традиціоналізмом, який відкритий до діалогу з сучасним світом і його проблемами (відкритий традиціоналізм). В основі цього традиціоналізму не самі традиції, а традиція любові. 
Організатори конференції, серед яких є навіть ігумен афонського монастиря, розпочинають створення всесвітньої асоціації цифрових медіа та православного пастирського служіння. Я не впевнений, що маю сили і бажання дієво долучатися до цієї асоціації, розуміючи, скільки ще очевидних проблем і взаємних непорозумінь попереду. Але я не хочу повторювати помилок і тому братиму участь у загальноправославному діалозі так само, як в діалозі міжхристиянському, так само, як і в діалозі з нехристиянським світом та світом digital media».

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Крит

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3009

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар