Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Нам усім потрібне громадянське суспільство: державі — спільнота громадян, церкві — спільнота громад»

Версия для печатиВерсия для печати

30 листопада 2018 в медіа-порталі «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «5-річчя Революції гідності: внесок, здобуток, наслідок для церков України».

Серед запрошених гостей: Людмила Филипович, завідувач відділом історії релігії та практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ, головна редакторка книги «Майдан і Церква: хроніка подій та експертна оцінка» (2014-2015рр.); о. Михайло Димид (УГКЦ), о. Георгій Коваленко (УПЦ), пастор Анатолій Калюжний (міжконфесійний молитовний намет біля сцени Майдану), шейх Саїд Ісмагілов (ДУМУ УММА). Учасники прес-конференції проаналізували внесок, здобутки та наслідки Революції гідності для Церков, їхнього душпастирського та дієвого залучення до сучасних подій і Україні.

О. Георгій Коваленко

Особисто для мене це був цікавий період, коли ти виходиш з внутрішньої спільноти, зі спілкування зі «своїми» і починаєш не тільки осмислювати, коментувати релігійні питання. А намагаєшся перекладати на мову Євангелія та заповідей ту суспільно-політичну ситуацію, яка відбувається в країні, починаєш мислити біблійними категоріями на суспільно-політичні теми. Ти намагаєшся займатися просвітою в напруженому політичному контексті.

***

Війна, яка почалася в 2014 році і триває досі, затребувала від церков нових служінь. Ми багато говорили про капеланство, але реально воно почало працювати сьогодні. Ми розуміємо, що всі ці служіння потребують освіти і просвіти. Потребують некласичної, сучасної з точки зору науки, технологій освіти. І одночасно традиційної — з точки зору цінностей і вірувань.

***

Що стосується Православної церкви, то дійсно події Революції гідності, а ще більше — події війни, показали, що працює не тільки слово, треба показувати свою віру. Вона показується в різний спосіб: і добрими справами, і участю чи неучастю в інформаційних війнах, у пропаганді, вмінням чи невмінням говорити мовою любові чи мовою ворожнечі, вмінням чи невмінням знаходити можливість демонструвати християнські чесноти в непростих умовах і особистого життя, і життя країни, і життя релігійних спільнот.

***

Майдан показав, що країні потрібне громадянське суспільство. Громадянське суспільство — від слова «громадянин», свідома людина. Так от і церкві потрібне громадянське суспільство. Але тут воно буде від слова «громада». Бо церква — це спільнота громад, людей. І дуже важливо, щоб всі ми втілювали ті ідеї, які народжувалися під час Революції, але вони мають ще бути пристосовані, відпрацьовані, доформульовані, обговорені. Цей процес широкого залучення всіх і до суспільно-політичного життя як громадян, і до релігійного життя як вірних, думаю, є тією перспективою, яка втілилася під час Революції гідності.

За матеріалами ФБ-сторінки Главкому

Протоиерей Георгий Коваленко
Людмила Филипович
отець Михайло Димид
пастор Анатолій Калюжний
шейх Саїд Ісмагілов
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Евромайдан и Церковь

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1512

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар